موشن دتکشن چیست

انسان ها از دیرباز تا کنون برای بدست آوردن احساس امنیت و آرامش تلاشن کرده اند و سال های متمادی است که از تکنولوژی در راستای رسیدن به امنیت بیشتر استفاده می کنند .

استفاده از سیستم های دوربین مداربسته یکی از مواردی است که تکنولوژی برای رسیدن انسان به امنیت و آرامش در اختیار بشر قرار داده است و همواره انسان ها در تلاش هستند تا با پیشرفت تکنولوژی از امنیت بیشتری برخوردار شوند .

سیستم های دوربین مداربسته یکی از مواردی است که با پیشرفت تکنولوژی  به سیستم های دوربین مداربسته اضافه شده است که این قابلیت سبب ایجاد امنیت بیشتر برای افراد می شود .

موشن دتکشن چیست ؟

موشن دتکشن ( Motion Detection) یا تشخیص حرکت یک قابلیت مبتنی بر پردازش است . در واقع پردازنده دستگاه با بررسی لحظه ای تمام فریم های با یکدیگر ، کوچکترین تغییر به وجود آمده را تشخیص می دهد و این موضوع سبب شناسایی حرکت می شود . با توجه به عملکرد دستگاه حنی تغییر ناگهانی نور و رنگ در تصویر را نیز به عنوان یک حرکت تشخیص می دهد .

موشن دتکشن

کاربرد موشن دتکشن چیست ؟

بزرگرین کاربرد موشن دتکشن این است که در تنظیم ضبط سیستم های دوربین مداربسته از آن استفاده می شود . با استفاده از این قابلیت موشن دتکشن یا تشخیص حرکت میتوانید سیستم دوربین مداربسته خود را طوری تنظیم کنید که تنها در زمان حرکت و تغییرات در صفحه ضبط را آغاز کند یا از ۱۰ ثانیه قبل از حرکت ضبط را آغاز کند. استفاده از این قابلیت طول زمان ضبط ، حجم فایل های ضبط شده را به شدت کاهش می دهد.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   دوربین اسپیددام داهوا

اگر سیستم دوربین مداربسته سیماران دارید برای تنظیم قابلیت موشن دتکشن خود حتما ویدئو زیر را مشاهده نمایید :

مزایا و معایب موشن دتکشن

خیلی از افراد از این قابلیت به عنوان دزدگیر استفاده می کنداما از آنجایی که دستگاه DVR  آنقدر باهوش نیست و نمی توند بین حرکت فیزیکی و تغییر رنگ و نور ناگهانی تفاوتی قائل شود ، به شما عزیزان توصیه می شود که از موشن دتکشن به منظور دزدگیر استفاده نکنید چون با تغییر ناگهانی رنگ و نور ممکن است احتمال بروز آلارم کاذب افزایش یابد.

پیشنهاد کارشناسان سماالکترونیک برای دزدگیر ، استفاده از دزدگیر اماکن سیماران است که بسیار با کیفیت و مطمئن می باشد .

از مزایای قابلیت موشن دتکشن این است که شما می توانید یک محل خاص را به عنوان محل حساس به حرکت انتخاب کنید و با تنظیم میزان حساسیت آن به حرکت ، فقط زمانی شروع به ضبط نماید که در این ناحیه حرکت اتفاق بیوفتد.

موشن دتکشن

همچنین شما می توانید با کاهش حساسیت آن در داشتن حجم حرکت بیشتری در محیط قابلیت موشن دتکشن را فعال کنید  یا حتی می توانید مشخص کنید چند ثانیه از قبل و بعد حرکت ضبط شود و شما به تصاویر آن دسترسی داشته باشید .

سیستم دوربین های مداربسته سیماران دارای قابلیت موشن دتکشن است . اگر شما نیاز به این قابلیت دارید ، می توانید از مشاوره های کارشناسان فنی سماالکترونیک در زمان خرید و نصب سیستم دوربین مداربسته سیماران استفاده نمایید تا بهترین انتخاب را داشته باشد و از امنیت و آسایش بیشتری در محیط خود بهره مند گردید .

برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]