اعلام حریق

سیستم اعلام حریق یکی از محصولات ارائه شده توسط سما الکترونیک است .از آنجا که دقایق اولیه شروع حریق دارای اهمیت زیاد و حیاتی می باشد،از طرفی عوامل ایجاد آتش سوزی  بسیار متنوع بوده و همچنین در تمامی ساعات شبانه روز امکان بروز آن میرود،لذا امروزه سیستم هایی ایجاد گردیده است که میتواند در لحظات اولیه آتش سوزی ، آن را شناسایی کرده و مراتب را به یک مرکز کنترل ارسال نموده و از آن طریق بلافاصله ، توسط آژیر ، به ساکنین اعلام کند و یا به وسیله تلفن به مراکز آتش نشانی خبر دهد. این سیستم  شامل آشکارسازهایی(دودی – حرارتی – گازی)است که برخی نواحی نصب گردیده و به تابلوی مرکزی سیستم  متصل می باشند.

سیستم ها اعلام حریق به دو گروه متعارف (کانونشنال) و دیجیتال (آدرس پذیر) تقسیم می شوند.

در سیستم های آدرس پذیر تمامی عناصر به کار رفته مانند دتکتور ، شستی و آژیر توسط یک آدرس یا کد مشخص می شوند. این سیستم توانایی تشخیص آدرس المان ها را دارد و محل دقیق حریق را با به صدا در آوردن آژیر  هشدار می دهد.

سیستم آدرس پذیر به صورت حلقوی (لوپ) کابل کشی می شود .دارای مشخصات فنی  بالاتر و توانایی بیشتر نسبت به سیستم متعارف است.سرعت بالای تشخیص، شناسایی  دقیق محل حریق و نگهداری آسان و راحت از ویژگی های سیستم آدرس پذیر است.

سیستم اعلام حریق متعارف از یک پنل مرکزی و تجهیزاتی مانند دتکتور و شستی و آژیر و …  تشکیل شده است . این  سیستم شامل  چند مدار یا زون است که هر زون به تجهیزات مختلف مجهز می باشد و در یک بخش مجزا از ساختمان وصل شده اند.

نقطه ضعف این سیستم ها عدم امکان تشخیص محل دقیق وقوع حریق است و برای ساختمان های کوچک پیشنهاد می شود.

 

تجهیزات اصلی:

  • دتکتور دود
  • دتکتور حرارتی
  • شستی اعلام
  • آژیر
  • کنترل پنل
  • تلفن کننده
  • چراغ چشمک زن

شرکت سیطره موفقیت امیدان (سما) یکی از شرکت های دارای تائیدیه آتش نشانی در کرج است و شما کاربران گرامی می توانید برای اخذ تائیدیه آتش نشانی ساختمان های نوساز خود برای نصب سیستم اعلام حریق و اطفاء حریق از مشاوران سماالکترونیک راهنمایی بخواهید.

تجهیزات

دتکتور گاز
دتکتور گاز
آژیر فلاشر
آژیر فلاشر
مرکز کنترل
مرکز کنترل
دتکتور حرارتی
دتکتور حرارتی
شستی
شستی
دتکتور دود
دتکتور دود
تلفن کننده
تلفن کننده
کابل نسوز
کابل نسوز