تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ

تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ همانند دیگر وسایل الکترونیکی نیاز به تجربه و تخصص کافی دارد و لازم به ذکر است که در صورت بروز هر گونه ایراد یا مشکل در زمینه درب اتوماتیک باید به متخصصین این امر مراجعه نمود و از آنها درخواست مشاوره و راهنمایی نمود.

در ابتدای امر مهمترین مسئله تشخیص و عیب یابی درست خطاهای عملکردی درب اتوماتیک پارکینگ است . زیرا اگرعیب یابی به درستی صورت نگیرد و مشکل تشخیص داده نشود ، نمی توان راه حل مناسب هم ارائه نمود ، بنابراین تعمیر به درستی انجام نخواهد شد و منجر به صرف هزینه های بالا ی اقتصادی و زمانی برای مصرف کننده خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم به بعضی از اشکالات رایج در زمینه درب برقی پارکینگ اشاره کنیم و راه حل ممکن برای تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ را ارائه دهیم :

چه عملی در هنگام قطع برق انجام دهیم ؟

رایج ترین ایراد هنگامی رخ می دهد که برق قطع می شود .اگر برای جک برقی ، باتری تعبیه نشده باشد باید آن را خلاص کنید تا بتوانید با دست درب را باز کنید.

در این هنگام شما نیاز به یک آچار مخصوص یا کلید خلاص کن دارید . تمامی جک های مکانیک و هیدرولیک که برای درب های اتوماتیک پارکینگ استفاده می شوند ، دارای یک آچار مخصوص به خود هستند که برای خلاص کردن دستگاه از ان استفاده می شود.

موقعیت قرار گرفتن جک ها و نحوه خلاص کردن آنها با هم متفاوت است .

به طور مثال برای خلاص کردن دستگاه FAAC مدل ۴۱۲ ، بعد از برداشتن درپوش پلاستیکی آچار را یک نیم دور در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخانیم تا آچار به انتهای بازه خود برسد و دیگر نچرخد.

هنگامی که به وسیله کلید خلاص کن ، جک را خلا می کنیم ، چرخ دنده خروجی موتور از ماردون جدا شده و شفت جک آزاد می شود . در نتیجه می توان درب را با دست باز و بسته کرد.

به منظور قفل نمودن مجدد دستگاه ، ابتدا درب را به صورت کامل با دست می بندیم .سپس آچار خلاص کن را در محل قفل قرار داده و در جهت عقربه های ساعت می چرخانیم تا آچار به انتهای بازه حرکت خود برسد.

به همین صورن در تمامی برند ها  و مدل ها نحوه خلاص کردن متفاوت است .

درب باز و بسته نمی شود

در هنگامی که درب باز است ، دکمه ریموت را فشار دهید.اگر درب بسته نشود ، به احتمال بسیار زیاد ایراد از فتوسل درب برقی پارکینگ است یا ایرادی در سیم کشی مربوط به این قطعه به وجود آمده است .در این حالت ابتدا بررسی کنید که عامل فیزیکی نظیر برگ درخت و یا کاغذ یا وسایل بازی کودکان بین چشم ها قرار نگرفته باشد و چشم ها در جای خود و درست در مقابل یکدیگر باشند.

عمل نکردن ریموت درب

ابتدا بررسی کنید که فقط ریموت شما از کار افتاده یا تمامی ریموت های ساختمان عمل نمی کند.

اگر فقط ریموت شما از کار افتاده است ، دقت کنید در زمان فشردن دکمه چراغ ریموت روشن می شود یا نه . در صورتی که روشن نمی شود یا ضعیف است نسبت به تعویض باتری اقدام فرمایید.

اما اگر تمامی ریموت های ساختمان غیر فعال است و با زدن دکمه چراغ ریموت روشن می شود ، ولی دستگاه عکس العملی ندارد بهتر است به منظور جلوگیری از خطر برق گرفتگی و حفظ ایمنی از باز نمودن درب مدار فرمان اجتناب نموده و از یک تکنسین با تجربه و متخصص کمک بگیرید تا تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ را انجام دهد

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   درب اتوماتیک کشویی (ریلی)

ریموت سرقت شده یا مفقود شده

در صورت سرقت ریموت بلافاصله نسبت به غیر فعال کردن ریموت اقدام کنید . زیرا سارق  به راحتی می تواند به وسیله ریموت درب پارکینگ را باز نمده و وارد پارکینگ شود.

برای حذف کردن ریموت سرقت شده باید رسیور دستگاه را رسیت کرد و ریموت ها را مجددا کددهی کرد . در صورت عدم آشنایی با ریست کردن رسیور و اقدام برای انجام این کار ، ممکن است تنظیمات مدار فرمان را تغییر داده و دستگاه غیر فعال شود .بنابراین از ریست کردن خودداری نموده و با تکنسین مربوطه تماس بگیرید .

حرکن نکردن جک ها در هنگام زدن دکمه ریموت

گاهی اوقات هنگامی که دکمه ریموت را فشار می دهید ، صدای موتور به گوش می رسد اما جک ها حرکت نمی کنند . در این حالت ابتدا بررسی کنید که جک ها خلاص نباشد.

اگر بعد از قفل کردن جک ها مشکل همچنان وجود داشت ، ایراد ناشی از یک مشکل مکانیکی در داخل جک است و باید برای تشخیص قطعه معیوب و تعمیر آن با یک تعمیر کار ماهر تماس بگیرید تا هم تعمیر درب  اتوماتیک پارکینگ به درستی انجام شود و هم شما متحمل هزینه های بالای اقتصادی و زمانی نشوید.

ضربه زدن درب در هنگام باز و بسته شدن

نسل جدید مدار فرمان مورد استفاده در درب های اتوماتیک به نحوی طراحی شده است که دو سرعته بوده و در انتهای حرکت ترمز می کند . عواملی نظیر برخورد وسیله نقلیه با درب ، اصطکاک لولای درب  و خارج شدن درباز حالت استاندارد موجب وقوع  این مشکل می شود. بنا براین برای انجام زمان دهی به دستگاه و بررسی تنظیمات مرکز کنترل می توانید با شرکت سما الکترونیک تماس گرفته تا تکنسین های مجرب و متخصص این مرکز برای انجام تعمیرات ازم به پروژه اعزام گردند.

عمل نکردن فلاشر ها

لامپ فلاشر سوخته است .نکته قابل توجه این است که برای تعویض لامپ باید حتما از لامپ با توان مشابه آن استفاده شود. در صورت استفاده از لامپ با توان بالاتر مرکز کنترل آسیب خواهد دید.

در هنگام بستن فلاشر دقت تا درپوش کاملا در جای خود قرار گرفته و آب بند باشد تا از نفوذ آب به داخل آن جلوگیری شود.

در صورتی که با تعویض لامپ مشکل برطرف شد احتمالا سیم کشی فلاشر دچار قطعی شده و به همین دلیل از کار افتاده است . برای تعمیر یا تعویض سیم کشی با تکنسین مجرب تماس حاصل فرمایید.

گیر کردن لنگه درب ها به یکدیگر در هنگام باز و بسته شدن

در هنگام راه اندازی درب اتوماتیک به منظور جلوگیری از برخورد لنگه های درب در هنگام  باز و بسته شدن ، اختلاف زمانی بین حرکت لنگه شماره ۱ و ۲ گرفته می شود . با گذشت زمان و عواملی مانند افزایش اصطکاک لولا ها یا شرایط بد جوی ممکن است لنگه درب ها در شروع حرکت باز شدن و یا در انتهای حرکت بسته شدن به یکدیگر برخورد کند.

برای رفع این ایراد باید ابتدا با روان کاری لولای درب و رفع ایراد های آهنگری ، حرکت درب را یکنواخت کرد . سپس نسبت به تنظیم قدرت جک ها و زمان دهی مجدد دستگاه اقدام نمود.

شرکت سیطره موفقیت امیدان (سما) با به کارگیری تکنسین های زبده و متخصص برای ارائه خدمات و تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ در خدمت شما عزیزان است.

 

برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]