درب ریلی پارکینگ

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در جهت آسایش و امنیت بیشتر انسان ها ، گام های بسیاری برداشته شده است. درب پارکینگ اتوماتیک یک از این گام های مهم  به شمار می رود که آسایش و امنیت بالایی را برای ساکنین فراهم می کند .

قبلا در مقاله انواع درب اتوماتیک از تنوع درب های اتوماتیک صحبت کرده ایم . در مطلب امروز به شرح درب پارکینگ ریلی خواهیم پرداخت تا شما عزیزان بیشتر با این نوع درب آشنا شوید .

درب اتوماتیک ریلی چیست

به درب اتوماتیک ریلی، درب کشویی نیز گفته می شود . این درب های ریلی نسبت به کرکره ها از امنیت بیشتری برخوردار هستند ، اما فضای بیشتری را هم اشغال می کند.

با توجه به اینکه ورودی هایی که این نوع درب ها در آنجا نصب می شوند ، کمتر باز و بسته می شوند . بنابراین عمر قطعات به ویژه عمر موتور آن بسیار طولانی تر است . درب های ریلی به دو نوع طبقه بندی می شود: درب های پارکینگی ، درب های شیشه ای

درب های ریلی معمولا برای پارکینگ منازل و کارخانجات و سازمان ها استفاده می شود . معمولا طول این درب ها بیشتر از ۲ متر است و به صورت کشویی بر روی یک ریل مشخص به سمت چپ یا راست حرکت می کنند.

درب های ریلی که در منازل استفاده می شوند ، کوچکتر هستند ، چون ابعاد درب های پارکینگ منازل کوچکتر است .

هنگامی که ابعاد درب کوچکتر می شود ، می توان از یک موتور کم توان تر استفاده کرد . به همین دلیل درب های ریلی پارکینگ منازل موتورهایی با قدرت پایین دارند .

قیمت درب های ریلی با توجه به ابعاد درب و نوع موتور مصرفی متفاوت است .

هنگامی که درب ریلی برای ورودی کارخانجات و سازمان ها و … نصب می شود ، به علت اینکه سایز درب بزرگتر می شود بنابراین باید از یک موتور با قدرت بالا ، قطعات با دوام تر و پرقدرت تر استفاده کرد تا جوابگوی ابعاد و وزن درب باشد.

این عوامل باعث می شود که قیمت درب اتوماتیک ریلی در ابعاد بزرگ افزایش چشمگیر داشته باشد.

درب ریلی

درب های ریلی قابلیت ترددهای بسیار زیاد را دارند و باز و بسته شدن آنها خیلی آسان و راحت انجام می شود . با استفاده از باتری های ups می توان در زمان قطع برق هم به آسانی از این درب ها استفاده کرد .

درب های ریلی پارکینگ معمولا یک سنسور دارند که در صورت مشاهده مانع ، از سرعت آنها کاسته می شود .

این درب ها همچنین کمترین صدا و قدرت بسیار بالایی دارند . سرعت بالا از ویژگی های مهم این درب های اتوماتیک هستند.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   انواع درب اتوماتیک پارکینگ

از مزیت های درب ریلی کنترلی می توان به موترد زیر اشاره کرد :

 1. استفاده از آن محدودیتی ندارد و در همه مکا ن ها می توان از آن استفاده کرد .
 2. درب ریلی نسبت به درب لولایی فضای کمتری نیاز دارد .
 3. به مرکز کنترل خارجی نیازی ندارد .
 4. به دلیل سیستم مدیریت چشمی در هنگام باز و بسته شدن ، از امنیت بالایی برخوردار است .
 5. نصب و راه اندازی آن با سرعت بالایی انجام می شود
 6. این درب ها از استحکام بالایی برخوردارند .
 7. پوشش رنگ آنها ضد خوردگی و ضد زنگ زدگی است.

درب های ریلی دارای مکانیزم های مختلف هستند:

درب ریلی دولنگه : این نوع از درب های ریلی برای بناهایی که دارای حیاط هستند و برای باز و بسته شدن فضای بیشتری دارند مناسب است. این درب ها در ایران کاربرد بسیاری دارد.

درب ریلی تک لنگه : این درب ها دارای یک لنگه هستند که به طرف چپ یا راست باز می شود. برای استفاده از این نوع درب نیاز به فضای مناسب در یک طرف درب است .درب ریلی با توجه به کاربردهای مختلف با قدرت های متفاوت تولید می شود.

چرا درب ریلی ؟

در اغلب موارد برای بازو بسته کردن درب نیاز به صرف نیروی زیاد است و یا برخی موارد که عجله دارید باید زمان زیادی را صرف باز و بسته کردن درب پارکینگ کنید . اما درب های ریلی پارکینگ این مشکلات را برطرف نموده و به سرعت با استفاده از یک دکمه ریموت بدون هیچ نیروی انسانی به راحتی باز و بسته می شود .

این درب ها برای مکان هایی که رفت و آمد زیادی دارند، بسیار مناسب است و کاربردهای مختلفی دارد. به عنوان مثال برای کارخانجات ، بیمارستان ها ، درمانگاه ها و …

برای انتخاب درب های ریلی باید به وزن درب ، میزان مقاومت آن در برابر باد ، شیب و شکل و سایز درب پارکینگ بسیار توجه کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

اعضای تیم فنی سماالکترونیک (نماینده رسمی سیماران) به دلیل مهارت و تجربه بالایی که دارند ، می توانند با توجه به نیاز شما عزیزان متناسبترین درب ریلی پارکینگ را به شما معرفی کرده و آن را به بهترین شکل ممکن برای شما نصب و راه اندازی نمایند.

اجزای تشکیل دهنده درب ریلی :

اجزای درب ریلی پارکینگ

 • فلاشر
 • آهن ربای پایین
 • ریل فلزی
 • جک ریلی
 • آهن ربای بالا
 • سنسور تشخیص مانع
 • موتور مخصوص درب
 • دندان شانه ای
 • مرکز کنترل

شما کاربران گرامی می توانید برای استعلام قیمت درب های ریلی پارکینگ و مشاوره با کارشناسان فنی سماالکترونیک با ما تماس حاصل فرمایید .

برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 4.7]