عیب یابی آیفون تصویری

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در اغلب منازل و ساختمان های مسکونی از درب بازکن های تصویری استفاده می شود. شرکت سیماران یکی از بهترین تولید کننده های آیفون تصویری در ایران است و محصولات بسیار با کیفیت و متنوعی را تولید و عرضه می کند و برای مصرف کنندگان خود خدمات بسیار خوبی نیز ارائه می کند.

مجموعه سماالکترونیک به عنوان نماینده رسمی شرکت سیماران فعالیت می کند و محصولات و خدمات این برند مطرح را برای شما کاربران گرامی عرضه می کند.

استفاده از آیفون های تصویری نه تنها باعث آرامش و آسایش بیشتر در زندگی می شود بلکه می توان به وسیله آن محیط پیرامون خود را هم نظارت کرد و از آن برای مشاهده محیط اطراف استفاده کنیم مثل مشاهده اتومبیل خود و یا حتی می توانیم تصاویر را نیز ضبط کنیم و در صورت لزوم از آنها استفاده کنیم.

در این مطلب قصد داریم شما را با ایرادهای آیفون تصویری سیماران که ممکن است با آن مواجه شوید آشنا کنیم و راهکارهایی برای آنها ذکر کنیم.

البته توجه داشته باشید، در صورت آشنا نبودن به سیستم آیفون تصویری از افراد باتجربه و زبده در این زمینه استفاده کنید، زیرا سیستم آیفون تصویری سیماران از برق شهری پشتیبانی می کند و آشنا نبودن به برق و الکترونیک میتواند خسارت های مالی و جانی برای شما به همراه بیاورد.

با فشردن شاسی زنگ ، مانیتور به صدا در نمی آید

یکی از مشکلاتی که ممکن است با آن روبرو شوید این است که، هنگامی که شاسی زنگ را فشار می دهید، مانیتور شما در داخل منزل زنگ نمی خورد. در این صورت باید کابل کشی و بخشهای مکانیکی آن را بررسی کنید. همین طورممکن است به دلیل اختلالات ایجاد شده در قطعه پلاتین که برای قسمت قطع و وصل گوشی مانیتوربه کاررفته است، این مشکل رخ داده باشد. اشکال در کابل کشی نیزمی تواند باعث شود صدای زنگ به گوش شما نرسد.

متخصصان سماالکترونیک می توانند در حل این مشکل به شما کمک کنند. آنها با بررسی مرحله به مرحله، مشکل اصلی را می یابند و آن را مرتفع می کنند.

با فشردن درب باز کن، درب منزل باز نمی شود

آیفون تصویری سیماران

مشکل دیگری که اغلب با آن دست به گریبان هستند، باز نشدن درب به وسیله مانیتوراست. برای حل این مشکل ابتدا مطمئن شوید که دیگر واحد ها دسترسی به درب باز کن دارند. اگر بقیه واحدهای ساختمان شما سالم بود و مشکلی در باز کردن درب ساختمان نداشتند، مانیتور شما دچار مشکل شده و باید برای تعمیر به شرکت ارسال شود . اما اگر بقیه واحد ها نیز همانند شما قطعی درب باز کن داشتند، در وهله اول ولتاژ ورودی به پنل سیستم آیفون تصویری سیماران را چک کنید . اگر ولتاژ ورودی قطع بود ، باید منبع ولتاژ را بررسی کنید. اما اگر ولتاژ به پنل می رسید، باید مسیر کابل کشی از پنل به قفل درب باز کن را چک کنید. اگر این مورد را هم بررسی کردید و ایرادی نداشت، قفل درب باز کن شما به مشکل برخورده است و باید تعمیر یا تعویض شود.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   آلارم کاذب سیستم اعلام حریق

صفحه مانیتور آبی شده است

اگر آیفون تصویری شما رنگی است و صفحه مانیتور شما آبی شده و یا در سیستم های سیاه و سفید سیماران، اگر صفحه مانیتور شما سفید شده است، باید ابتدا پنل آیفون خود را چک کنید. وقتی از سلامت پنل خود اطمینان پیدا کردید، کبل کشی سیستم خود را چک کنید تا اگر در قسمتی از آن قطعی دارد، آن را رفع کنید.

اگر هیچ کدام از دو مورد ذکر شده ایراد نداشت به سراغ مانیتور خود بروید و برای تعمیر آن اقدام کنید. در مانیتورهای سیاه و سفید یک مرحله دیگر نیز وجود دارد و آن جامپ تصویر در پشت مانیتور است که باید بررسی شود.

اگر در مانیتورهای سیاه و سفید تصویر شما سیاه شده باشد، متاسفانه مانیتور شما در قسمت برد تصویر آسیب دیده و باید برای تعمیر آن اقدام فرمایید که در این صورت می توانید از کارشناسان فنی سماالکترونیک کمک بگیرید.

آیفون تصویری صدای خش خش دارد

یکی دیگر از مشکلاتی که کاربران سیستم های آیفون تصویری سیماران گاها با آن مواجه می شوند،مشکلاتی از قبیل خش خش و صداهای اضافی در هنگام برداشتن گوشی مانیتور است.

دلیل این مشکل نیز نشتی قطعات پنل یا سولفاته شدن پلاتین شاسی ها می تواند باشد که تعمیر آنها مستلزم استفاده از تکنسین های کارآمد و باتجربه است.

زنگ خوردن های متوالی و قطع نشدن تصویر مانیتور

زنگ خوردن های متوالی و قطع نشندن تصویر مانیتور یکی دیگر از مشکلات سیستم های آیفون تصویری است که گاها کاربران با آن برخورد می کنند. اگر با این ایراد برخورد کردید ابتدا شاسی های پنل ایفون تصویری سیماران را چک کنید. ممکن است شاسی گیر کرده باشد. در مرحله دوم سیم کشی آیفون تصویری از پنل تا مانیتور را چک کنید.

آیفون تصویری سیماران

پارازیت های تصویر به همراه نویز صدا

یکی دیگر از ایرادهای شایع در سیستم آیفون تصویری، پارازیت های تصویری به همراه نویز در صدای رفت و برگشت است. در اغلب موارد چراغ پاور Power چشمک می زند. در این موقع مانیتور در داخل واحد صدای تق تق می دهد و برای زنگ زدن چندین بار باید شاسی پنل را فشار دهید تا زنگ مانیوتور به صدا  دربیاید.

این مشکل زمانی به وجود می آید که سیستم شما دچار ایراد نوسانات و رفت وآمد برق باشد و یا از مانیتور زیاد استفاده شود. راه حل این مشکل تعمیر یا تعویض برد مانیتور آیفون تصویری سیماران است.

خاموش شدن مانیتور

اگر مانیتور سیستم آیفون تصویری شما خاموش شد و هیچ عملکردی نداشت، ابتدا از روشن بودن دستگاه مانیتور توسط دکمه پاور که در اطراف مانیتور شما تعبیه شده، اطمینان حاصل نمایید. اگر دکمه پاور روشن بود و دستگاه هیچ عملکردی نداشت، ابتدا برق ورودی به مانیتور را چک کنید . اگر برق دستگاه ایرادی نداشت بنابراین بردهای مانیتور سوخته و باید تعویض گردد.

  • آیفون تصویری فقط زنگ می خورد

اگر آیفون تصویری شما فقط زنگ می خورد ولی تصویر، صدا و یا درب بازکن ندارید، ابتدا کابل کشی از پنل تا مانیتور را چک کنید. در صورت نداشتن قطعی در کابل کشی در مرحله آخر بردهای پنل باید تست شوندکه این کار مستلزم تخصص و قطعات و تجهیزات است.

شرکت سماالکترونیک با استفاده از افراد زبده و مجرب به عنوان نماینده رسمی سیماران فعالیت می کند و شما کاربران گرامی برای خرید، تعمیر و یا تعویض سیستم آیفون تصویری خود می توانید با شرکت سماالکترونیک تماس حاصل فرمایید.

برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4.3]