نحوه اتصال و انتقال دوربین مدار بسته به آنتن مرکزی

 

نحوه اتصال و انتقال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

به طور کلی یکی از خدماتی که مشتریان در هنگام نصب سیستم دوربین مداربسته ، اتصال آن به سیستم آنتن مرکزی برای دیدن تصاویر به صورت جداگانه در نمایشگر های هر واحد مسکونی است.

برای اتصال مستقیم دوربین مداربسته به آنتن مرکزی از مدولاتور استفاده می شود.در حقیقت مدولاتور دستگاهی برای انتقال تصویر دوربین مداربسته بر روی آنتن مرکزی است.

نحوه عملکرد آنتن مرکزی در انتقال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

سیستم آنتن مرکزی یک عملکرد بسیار ساده دارد. در حقیقت به جای استفاده از چند آنتن برای دریافت سیگنال در هر نمایشگر ، از یک آنتن مشترک برای همه استفاده می شود.گاهی اوقات برای رفع مشکلات احتمالی مجبور به استفاده از تقویت کننده خروجی آنتن می شویم .سیگنال خروجی آنتن نمی تواند به صورت مستقیم بین نمایشگرها تقسیم شود بنابراین از یک دستگاه آمپلی فایر برای سازماندهی سیگنال خروجی استفاده می کنیم .

به طور کلی نوع خروجی آنتن مرکزی با خروجی دستگاه DVR متفاوت است، پس نمی توان دستگاه DVR را مستقیم به سیستم آنتن مرکزی وصل کرد. برای رفع این مشکل از دستگاهی به نام مدولاتور استفاده می شود .

مدولاتور چیست؟

مدولاتور یک تبدیل کننده خروجی CVBS به UHF و VHF است. این مبدل امکان اتصال به آنتن هوایی را می دهد.برخی از این مبدل ها امکان تبدیل  VGA یا HDMI  به RF را هم به آنتن مرکزی میدهند.

نحوه اتصال DVR به مدولاتور:

اتصال دستگاه DVR به مدولاتور کار سخت و پیچیده ای نیست البته به شرط آنکه فرد نصب کننده با نحوه کار مدولاتور و آمپلی فایر آشنا باشد.برای این کار اول کابل تصویر ازخروجی CVBS که در پشت دستگاه DVR وجود دارد را به وروردی Video دستگاه مدولاتور  وصل نماید و سپس کانال مدولاتور را تنظیم نماید.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   نقش آمپلی فایر در سیستم آنتن مرکزی ساختمان

در صورتی که دستگاه آمپلی فایر مولتی باند باشد، باید اول خروجی آنتن هوایی خود را به ورودی UHF آمپلی فایر وصل کرد و پس از خروجی RF Out دستگاه مدولاتور به ورودی VHF آمپلی فایر وصل نمود و سپس تنطیمات مدولاتور را انجام دهید

اگر آمپلی فایر لاین (دارای یک ورودی و یک خروجی) باشد ، خط آنتن هوایی ابتدا وارد Ant In مدولاتور میگردد و سپس از  RF Out مدولاتور به ورودی آمپلی فایر وصل می گردد.

جهت دریافت کیفیت بالاتر کانال چیده شده بر روی آنتن مرکزی ، باید از عدم تداخل فرکانس مدولاتور و فرستنده تلویزیونی اطمینان حاصل کرد.

آنتن شاخه ای مدل WA-121

آنتن شاخه ای مدل WA-121

مزایا و معایب استفاده از آنتن مرکزی در انتقال دوربین مداربسته به آنتن مرکزی

مزایا :

  • سادگی: با استفاده از آنتن مرکزی ،تصاویر به صورت یکی از شبکه های تلویزیونی تبدیل خواهد شد و مزیت آن در این شکل برای افرادی که آشنایی با کامپیوتر ندارند و یا اطلاعات فنی کمی دارند به راحتی انجام پذیر است.
  • هزینه کم:هزینه اتصال سیستم دوربین مداربسته به آنتن مرکزی بسیار کم و در حد خرید یک مبدل مدولاتور و تنطیم آن است .

معایب :

  • عدم امکان پخش مجدد تصاویر:متاسفانه با اتصال دوربین به آنتن مرکزی امکان پخش مجدد تصاویر یا دسترسی به منوی دستگاه DVR در محل نمایش وجود ندارد.
  •  افت رزولوشن :با توجه به انتقال تصاویر به صورت PAL کیفیت تصاویر در نمایشگر کاهش خواهد یافت.

البته با استفاده از مدولاتور DVB-T امکان مشاهده تصویر دوربین ها به صورت Full HD بر روی گیرنده دیجیتال وجود دارد.

کارشناسان سماالکترونیک به واسطه انجام پروژه های موفق  نصب آنتن مرکزی و انتقال تصویر دوربین مداربسته می توانند راهکارهای مناسبی به شما عزیزان ارائه کنند.

برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 2]