دستگاه DVR

دستگاه DVR یا (Digital Video Recorder) یک دستگاه ضبط دیجیتال است که تصاویر آنالوگ ارسال شده از دوربین مداربسته را تبدیل و بر روی هارددیسک ذخیره می

دستگاه DVR

کند. دی وی آر های جدید توانایی ارسال تصاویر از طریق اینترت را نیز دارند. دستگاه DVR به عبارتی نقش سرور سیستم دوربین مداربسته را دارد.در سیستم آنالوگ دوربین ها به این دستگاه متصل می شوند و از طریق آن پخش یا انتقال تصویر انجام می شود .

امروزه نسلی از این دستگاه ها وارد بازار شده اند به نام HD-DVR که توانایی پشتیبانی از دوربین های آنالوگ HD با رزولوشن بسیار بالا را دارند.امکانات متنوع و قیمت  مناسب این دستگاه ها باعث شده تا استفاده از دی وی آر های قدیمی کنار گذاشته شود.

  دستگاه های HD-DVR  دارای پورت های ورودی و خروجی بسیاری هستند که شامل پورت خروجی صدا جهت اتصال به اسپیکر ،پورت ورودی صدا برای نصب میکروفن،پورت ها انتقال تصویر HDMI به VGA جهت اتصال به نمایشگر،پورت CVBS جهت اتصال به تلویزیون، پورت های ارتباطی شبکه LAN با پهنای باند متعدد برای اتصال به شبکه یا سوئیچ ،خروجی آلارم ، پورت USB برای اتصال موس و فلش مموری است . وجود هر کدام از پورت های ورودی یا  خروجی بسته به نوع آن متفاوت است .از وظایف اصلی آنها می توان به ضبط  و بازنگری تصاویر دوربین های مدار بسته، مشاهده تصاویر دوربین ها به صورت یکپارچه در یک صفحه ، تنظیم تصاویر و نصب ،امکان اتصال به شبکه یا انتقال تصاویر ، کنترل دوربین های گردان اشاره کرد.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   دوربین مداربسته آنالوگ

 دستگاه های DVR  از نظر قابلیت نصب دوربین به انواع مختلفی تقسیم می شوند که رایج ترین آنها به شرح زیر است :

  • دستگاه   ۰۴CH   قابلیت نصب ۴ دوربین را دارد.
  • دستگاه   ۰۸CH   قابلیت نصب ۸ دوربین را دارد.
  • دستگاه   ۱۶CH   قابلیت نصب ۱۶ دوربین را دارد.
  • دستگاه   ۳۲CH   قابلیت نصب ۳۲ دوربین را دارد.

محصولات مرتبط

برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]