هارد دیسک
هارد دیسک

هارد دیسک

هارددیسک یکی از بخش های اصلی سیستم دوربین مداربسته است .تمام اطلاعات و تصاویر ضبط شده دوربین های مدار بسته در هارد دیسک نگهداری می شود.

هدف از نصب دوربین های مدار بسته  بایگانی اطلاعات و تصاویر مهم است،بنابراین انتخاب  هارد دیسک مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

هارد دیسک ها از نظر ظرفیت برای دوربین های مدار بسته معمولا از ۵۰۰ گیگا بایت تا ۱۰ ترا بایت وجود دارد.ظرفیت هارد دیسک بسته به نوع و مکان مورد استفاده متغیر است .

هارد دیسک مناسب برای دوربین مدار بسته از نوع اینترنال با سیستم ارتباطی SATA است.از هارد دیسک اکسترنال بهتر است برای پشتیبانی اطلاعات استفاده شود.

تکمیل ظرفیت هارد دیسک به عواملی مثل فرمت فشرده سازی تصویر ، رزولوشن ضبط ، میزان حرکت در تصاویر و طول زمان ضبط ارتباط دارد.

بعد از تکمیل ظرفیت هارددیسک به طور اتوماتیک تصاویر روز اول ذخیره سازی پاک میشود و تصاویر  روز جدید جایگزین آن می شود.

هارددیسک مورد استفاده در دوربین های مداربسته به سبب استفاده مداوم از طول عمر کمتری برخوردارند اما رعایت نکات زیر در افزایش طول عمر آن موثر خواهد بود.

هر چه محل نصب خنک تر باشد ، کارایی هارددیسک بهتر است.هارددیسک باید به صورت کاملا افقی قرار بگیرد.حالت عمود با سرعت بالای دیسک و تاثیر قدرت جاذبه و چرخش دیسک به مرور سبب خروج آن از محوریت و از بین رفتن هارد و اطلاعات می شود.

محصولات مرتبط

فیش BNC
فیش BNC
دوربین اسپید دام
دوربین اسپید دام
میکروفون
برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   دستگاه SM-XV1801 M5