راه بند ها سازه هایی فلزی هستند که به دلیل مسائل امنیتی در مکان هایی مثل  بیمارستان ها ، ارگان های دولتی ، دانشگاه ها و سایر اماکن حتی مجتمع های مسکونی که تحت نظارت نگهبان هستند نصب شده و به وسیله یک ریموت مهار میشوند.

راهبند

راهبند

امروزه این سازه ها مجهز به یک دوربین مدار بسته  هستند. این دوربین به صورت پیوسته در حال ثبت فیلم و تصاویر افرادی است که در انتظار باز شدن مسیر هستند و مزیت آن ثبت پلاک تمامی خودرو ها است.

راه بند ها به دو نوع  تهرمی و ستونی تقسیم می شوند .

راهبند های اهرمی رایج ترین و ارزان ترین نوع راهبند هستند و به انی صورت عمل می کنند که یک کابینت به شکل ایستاده با ارتفاع یک متر روی زمین قرار می گیرد و یک اهرم با طول های متفاوت از ۲ متری تا ۸ متری مسیر رفت و آمد اتومبیل ها را کنترل می کنند .

نوع بعدی راه بند مدل ستونی آن است که با نام بولارد هم شناخته می شود . بولارد ها اغلب استوانه هایی هستند که داخل زمین قرار می گیرند و با خارج شدن از سطح زمین مسیر رفت و آمد خودروها را مسدود می نمایند.

این نوع راهبند گرانقیمت ترین و ایمن ترین نوع راهبند است و با توجه به عوامل محیطی و معماری محل مورد نظر انتخاب می شود . بولارد از نظر استقامت هم با دوام تراز راهبند اهرمی است .

راهبند ها از لحاظ سیتم محرکه نیز به دو گروه الکترومکانیک و الکتروهیدرولیک تقسیم می شوند . راهبندهای الکترومکانیک تردد کمتر و قیمت پایین تری نسبت به راهبندهای الکتروهیدرولیک دارند.

یکی از مهمترین مسئله ها در انتخاب نوع راه بند است. با توجه به اینکه مشتریان به صورت دقیق از اطلاعات فنی این محصول آگاه نیستند ، با مشاوره کارشناسان شرکت سما الکترونیک  میتوانند بهترین انتخاب را بر حسب  نیاز  خود داشته باشند.

مجموعه سماالکترونیک به عنوان نماینده رسمی سیماران عرضه کننده انواع راه بندهای سیماران و مجری نصب و راه اندازی آن می باشد .

تجهیزات

راهبند میله ای
راهبند میله ای
لوپ دتکتور
لوپ دتکتور
بولارد
بولارد