آموزش نصب جک پارکینگ سیماران

در دنیای امروز که امنیت و آسایش برای انسان ها بسیار مهم است، درب اتوماتیک پارکینگ نیز طرفداران بسیاری پیدا کرده است و تقریبا در هر ساختمانی می توانیم آنها را ببینیم.

امروزه با توجه به ارتقای امنیت که یکی از دغدغه های بسیار مهم افراد است، تقریبا اکثر یا همه درب هایی که در پارکینگ ها استفاده می شوند، اتوماتیک شده اند و این کار باعث می شود که بسیاری از ضعف های امنیتی ساختمان رفع شود .

درب های اتوماتیک همان طور که در مطالب قبلی ذکر شده است ، انواع مختلفی دارد و بر اساس نیاز کاربران مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از متداول ترین و پرمصرف ترین این درب ها ، درب های اتوماتیک لولایی هستند که برای ورورد های مسکونی و یا صنعتی استفاده می شود .

تقاضای بسیار مردم برای درب اتوماتیک پارکینگ ، کمپانی ها را بر آن داشت تا در زمینه تولید و طراحی انواع مختلف درب اقدام کنند . شرکت سیماران یکی از این کمپانی ها است که با توجه به نیاز مردم مدل های مختلفی از جک درب اتوماتیک پارکینگ را تولید و با خدمات بسیار عالی روانه بازار کرده است .

در مطلب امروز نحوه نصب جک های بازویی سیماران را شرح خواهیم داد:

ابتدا مشخصات کلی جک های مدل Leader  و Faraz  را بررسی می کنیم:

این جک ها قابلیت نصب بر روی انواع درب ها لولایی ، دولنگه ، تک لنگه و… دارند . دارای نمایشگر برای نشان دادن کلیه خطاهای سیستم و دستورالعمل ها هستند.

بعضی از مدل های جک سیماران قابلیت نصب مستقیم قفل برقی را دارند . مدل هایی هم که قابلیت نصب مستقیم قفل برقی را ندارند به وسیله قطعه ای به نام کارت MEL را دارند .

ریموت های این جک ها قابلیت برنامه ریزی در سه مد معمولی ، تک لنگه و استپ را دارد.

در جک های دو لنگه این قابلیت وجود دارد که هر کدام از بازوها به صورت مجزا برنامه ریزی شوند.

برای کنترل روشنایی دارای خروجی هستند .

درباره مشخصات فنی مشترک بین جک ها هم می توان موارد زیر را شرح داد:

جک پارکینگ سیماران

 • ولتاژ کارکرد آنها ۲۲۰ ولت است.
 • قدرت موتور ۸۰ وات است.
 • جریان مصرفی ۳٫۵ آمپر است
 • محدوده دمای ۲۰- تا ۵۵+ درجه سانتی گراد است .
 • نیروی وارده تا ۲۸۰۰ نیوتن است .
 • وزن جک بین ۴٫۶ تا ۵ کیلوگرم است .
 • زمان کارکرد بازوها بین ۱۶ تا ۲۷ ثانیه متغیر است .

متعلقات و لوازم جانبی یک سیستم کامل جک سیماران

در یک سیستم کامل جک پارکینگ سیماران بسته به دو لنگه بودن یا تک لنگه بودن آن تجهیزات زیر موجود است :

 • یک جفت جک :جک ها که بسته به نوع دو لنگه یا تک لنگه بودن آنها یا یک یا دو عدد داخل پکیج قرار میگیرد .
 • مرکز کنترل : اصلی ترین قسمت پکیج مدارفرمان آن است که مغز اصلی سیستم می باشد و عملکرد آن توسط ۴ دکمه که در سمت چپ قرار دارد ، برنامه ریزی می شود . پیام های مختلف نیز مانند مقدار متغیر ها ، تائید و خطای سیستم و … ، به وسیله نمایشگر نشان داده می شود.
 • دو عدد ریموت : این ریموت ها سه دکمه ای هستند که پس از کددهی و ست شدن با مرکز کنترل ، برای  ارسال فرمان استفاده می شوند .هر دکمه ریموت را می توان به صورت دلخواه برنامه ریزی کرد : دکمه اول دو لنگه ، دکمه دوم تک لنگه ، دکمه سوم استپ
 • قفل خلاص کن : خلاص کن روی جک قرار دارد تا اگر برق دستگاه قطع شد یا به مشکل برخورد ، بتوان به طور موقت از جک ها استفاده کرد .
 • دو عدد فتوسل : چشم الکترونیک یا فتوسل برای تشخیص موانع متحرکی که امکان دارد در حین کارکرد موتورها بین درب ها قرار بگیرند ، به کار می رود.عکس العمل جک ها بستگی به نحوه بستن اتصالات فتوسل دارد که در دو مد باز و بسته قرار دارد .
 • دو عدد خازن : هر موتور جک دارای یک خازن ۸ میکروفاراد است که برای راه اندازی موتورها استفاده می شود.
 • براکت و پیچهای آلن و محورهای استوانه ای : برکت ها در دو نوع S1  و S3 است . براکت (S1 (sx برای ابتدای بازوی چپ و براکت (S1 (dx  برای ابتدای بازوی راست . و تکیه گاه S3 برای انتهای هر دو بازو استفاده می شود .
 • فلاشر : یک عدد فلاشر در پکیج موجود است که برای آگاهی کاربران از فعال یا غیر فعال بودن سیستم به کار میرود . فلاشر معمولا روی چهارچوب درب نصب می شود تا هم از داخل و هم از خارج قابل دیدن باشد .
خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   بهترین کابل برای دوربین مداربسته چیست ؟

نحوه انتخاب جک پارکینگ سیماران

شما باید با توجه به نیاز خود و برحسب طول و وزن درب مورد نظر جک پارکینگ سیماران را انتخاب کنید . حتی المقدور اگر محدودیت مکانی ندارید ، از جک بزرگ استفاده کنید. زیرا هر چه جک بزرگتر باشد ، قدرت کمتری برای باز نمودن درب مصرف می کند و طول عمر موتورها بیشتر می شود .

شما کاربران گرامی می توانید برای انتخاب صحیح جک از کارشناسان فنی سماالکترونیک راهنمایی و مشاوره دریافت کنید.

راهنمای نصب فیزیکی جک ها

هر لنگه از جک ها در صورت امکان بر روی ستون کناری درب و میان دو لولا نصب کنید . توجه داشته باشید که انتهای جک ها به قسمتی از درب که چهارچوب داشته باشد و ابتدای درب باشد ، نصب گردد .

اگر درب ها به سمت داخل ساختمان باز می شوند ،  فتوسل ها باید به صورتی نصب شوند که باز شدن درب ها موجب قطع شدن ارتباط چشم ها نشود . برای نصب چشم ها در بیرون درب ، چون درب اه به سمت داخل باز می شوند ، غالبا فتوسل ها  را باید درست روبروی هم و در یک راستا و حداکثر در ارتفاع ۶۰ سانتی متری از کف زمین روی چهارچوب درب نصب کنید.

نصب جک پارکینگ سیماران

نصب مکانیکی جک ها

اگر بخواهید جک ها به درستی کار کنند و طول عمر آنها افزایش یابد ، باید طوری آنها را نصب کنید که با حداقل فشار وارده بیشترین بازدهی را داشته باشند.

برای نصب جک باید دو نقطه انتخاب کنید . انتخاب محل نصب جک بر روی چارچوب در یا دیوار و نقطه دیگر بر روی لنگه درب .

برای پیدا کردن محل تقریبی براکت ها ابتدا درب را کامل ببندید و جک را کامل باز کنید . بعد حدود ۵ سانت از جک ها را برای رگلاژهای بعدی داخل ببرید .براکت ها را در زبانه ابتدایی و انتهایی قرار داده و پیچ کنید . جک را کاملا با سطح افق تراز کنید و محل تقریبی براکت ها روی درب و ستون کنار آنها را مشخص کنید .

نحوه محاسبه و محل نصب براکت ها

فاصله استاندارد نصب جک

A : فاصله افقی بین مرکز لولای درب تا مرکز چرخش ابتدای بازو روی براکت

B : فاصله عمودی بین مرکز لولای درب تا مرکز محل چرخش ابتدای بازو روی تکیه گاه

D : فاصله عمودی مرکز لولای درب تا کف پایه نگهدارنده ابتدای بازو

شما کاربران گرامی میتوانید برای نصب  جک پارکینگ از کارشناسان مجرب سماالکترونیک کمک بخواهید تا آنها به وسیله دانش و تجربه خود جک پارکینگ شما را در بهترین جای ممکن و با بیشترین بازدهی نصب کنند.

خطاهای رایج و احتمالی که ممکن است با آنها روبرو شوید :

پس از نصب جک پارکینگ سیماران  ممکن است بعد از مدتی با خطاهایی مواجه شوید که لازم است نکات زیر را بدانید و در صدد رفع آن برآیید :

 1. موتور کار نمی کند : ممکن است یکی از سیم های متصل به برق از داخل قطع شده باشد.
 2. موتور به شدت داغ می شود : چنانچه چندین بار برق مستقیم وصل شده باشد عادی است اما اگر با اولین بار کارکردن موتور داغ شود ، استاتور موتورایراد دارد.
 3. موتور با صدای بلند کار می کند : بلبرینگ های داخل خشک یا از فرم اصلی خود خارج شده اند. بدنه روتور و استاتور با هم اصطکاک دارند. روتور درست در جای خود قرار نگرفته و یا پیچ های بدنه محکم نیستند.
 4. موتور در جای خود کار نمیکند : محور کلید خلاصکن آزاد است . محور کلید خلاص کن خم شده است . سیستم انتقال گیربکس به پیستون ( چرخ دنده سفید) هرز شده است .

برای تعمیر، سرویس و رفع خطاهای جک پارکینگ سیماران می توانید با سماالکترونیک نماینده رسمی شرکت سیماران تماس حاصل فرمایید.

برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 4]