منبع تغذیه لب تابی
منبع تغذیه لب تابی
منبع تغذیه صنعتی
منبع تغذیه صنعتی

منبع تغذیه

منبع تغذیه یکی دیگر از قسمت های یک سیستم دوربین مدار بسته است و به منزله منبع انرژی به شمار می آید و بسته به نوع سیستم دوربین مدار بسته و قابلیت دستگاه نوع آن نیز متفاوت خواهد بود.وطیفه اداپتور در سیستم دوربین مدار بسته تبدیل ولتاژ ۲۲۰ ولت برق شهری به ولتاژ ۱۲ ولت دوربین های مدار بسته است .

آداپتور ها در دو نوع صنعتی و لپ تاپی و با آمپراژ مختلف وجود دارد که رایج ترین آنها ۳۰،۲۰،۱۵،۱۰،۵ است .

منبع تغذیه را در سیستم دوربین مدار بسته بر اساس میزان آمپراژ انها  طبقه بندی می کنند.هرچه تعداد دوربین ها بیشتر باشد ، به تعداد آداپتور های بیشتر یا یک منبع تغذیه با آمپراژ بالاتر نیاز است.

معمولا مصرف هر دوربین حداقل ۱ آمپر در نظر گرفته می شود،به طور مثال یک سیستم دوربین مداربسته با ۵ دوربین به حداقل  ۵ آداپتور ۱ آمپری یا یک آداپتور ۵ آمپری نیاز دارد.دوربین های دید در شب به مصرف آمپر بیشتری نیاز دارند و از منبع تغذیه با آمپر بالاتر استفاده می شود.

کارشناسان نصب دوربین مدار بسته در سماالکترونیک معمولا هنگام نصب کابل های دوربین درصدی را هم برای افت ولتاژ در نظر می گیرند. در مسیر های طولانی ، افت ولتاژ محسوس تر است بنابراین باید پس از تعیین مسیر کابل ها با در نظر گرفتن افت ولتاژ ،میزان آمپراژ آداپتور تعیین شود. نکته مهم تر اینکه حتما باید مصرف آمپر دوربین مدار بسته ازحداکثر آمپر منبع تغذیه کمتر باشد .

محصولات مرتبط

مبدل VGA به AV
مبدل VGA به AV
دوربین دام
دوربین دام
دستگاه DVR
برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   کانکتور