منبع تغذیه لپ تاپی
منبع تغذیه لپ تاپی
منبع تغذیه صنعتی
منبع تغذیه صنعتی

منبع تغذیه

منبع تغذیه یکی دیگر از قسمت های یک سیستم دوربین مدار بسته است و به منزله منبع انرژی به شمار می آید و بسته به نوع سیستم دوربین مدار بسته و قابلیت دستگاه نوع آن نیز متفاوت خواهد بود.وطیفه اداپتور در سیستم دوربین مدار بسته تبدیل ولتاژ 220 ولت برق شهری به ولتاژ 12 ولت دوربین های مدار بسته است .

آداپتور ها در دو نوع صنعتی و لپ تاپی و با آمپراژ مختلف وجود دارد که رایج ترین آنها 30،20،15،10،5 است .

منبع تغذیه را در سیستم دوربین مدار بسته بر اساس میزان آمپراژ انها  طبقه بندی می کنند.هرچه تعداد دوربین ها بیشتر باشد ، به تعداد آداپتور های بیشتر یا یک منبع تغزیه با آمپراژ بالاتر نیاز است.

معمولا مصرف هر دوربین 1 آمپر در نظر گرفته می شود،بنابراین با وجود 5 دوربین یک سیستم به 5 آداپتور 1 آمپری یا یک آداپتور 5 آمپری نیاز دارد.دوربین های دید در شب به مصرف آمپر بیشتری نیاز دارند و از منبع تغذیه با آمپر بالاتر استفاده می شود.

کارشناسان نصب دوربین مدار بسته در سماالکترونیک معموللا هنگام نصب کابل های دوربین درصدی را هم برای افت ولتاژ در نظر می گیرند. در مسیر های طولانی ، افت ولتاژ محسوس تر است بنابراین باید پس از تعیین مسیر کابل ها ، آداپتور تنظیم شود. نکته مهم تر اینکه حتما باسد مصرف آمپر دوربین مدار بسته ازحداکثر آمپر منبع تغذیه کمتر باشد .

محصولات مرتبط

مبدل VGA به AV
مبدل VGA به AV
دوربین دام
دوربین دام
دستگاه دی وی آر
دستگاه دی وی آر