سیستم دوربین مداربسته IP یا تحت شبکه نوعی دوربین مداربسته است که برعکس دوربین های آنالوگ از پروتکل های شبکه برای انتقال اطلاعات استفاده می کنند و ارتباط بین اجزای مختلف در سیستم دوربین مداربسته IP توسط شبکه انجام می شود.

دوربین IP

دوربین های مداربسته IP انعطاف پذیری بالایی دارندو می توان آنها را به راحتی جابجا کرد.

از طریق دوربین های IP می توان از امکانات پردازش تصاویر استفاده کرد ،مانند تشخیص چهره و پلاک ، تشخیص صدا ، تشخیص پارک خودرو در مکان های غیر مجاز و …

در دوربین های IP امکان چرخش یا کنترل دوربین های PTZ با استفاده از تنها یک کابل بدون نیاز به کابل برق انجام می شود.

در صورت داشتن قابلیت POE ، دوربین ها از طریق کابل شبکه تغذیه میشوند .

از مزیت های مهم دوربین های تحت شبکه همچنان می توان به کیفیت تصویر آنها اشاره کرد که به لطف بهره گیری از فناوری های نوین همچنان از دوربین های آنالوگ بهتر است .

اما استفاده از دوربین های تحت شبکه از معایبی نیز برخوردارند:

دوربین های IP از قیمت بالایی نسبت به دوربین های آنالوگ و AHD برخوردارند . البته قیمت بالای آنها به خاطر توانایی این دوربین ها در پردازش و ذخیره تصویر است .

دوربین های تحت شبکه اطلاهات تصاویر را بر روی شبکه جابجا می کنند و مانند دوربین های آنالوگ از کابل در آنها استفاده نمی شود . به همین سبب احتمال اینکه توسط هکرها مورد حمله قرار بگیرند ، بسیار زیاد است .

سماالکترونیک نمایندگی سیماران در کرج  مشاوره ، طراحی  و اجرای سیستم دوربین مداربسته IP را انجام میدهد . اگر نیاز به مشاوره دارید ، کارشناسان فنی سماالکترونیک می توانند در این امر شما را یاری کنند.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   دستگاه UPS

تجهیزات

دوربین دام IP
دوربین دام IP
دوربین بولت IP
دوربین بولت ip
دوربین اسپیددام IP
دوربین اسپیددام IP
کابل شبکه
کابل شبکه
دستگاه ان وی آر
دستگاه ان وی آر
سوئیچ شبکه
سوئیچ شبکه
برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]