انتخاب دوربین مداربسته برای اداره ها

انتخاب دوربین مداربسته برای اداره جات موقعی به بهترین شکل صورت می گیرد که شما اطلاعات جامع و کاملی درباره سیستم ها و فناوری های نوین در اختیار داشته باشید.

سیستم های امنیتی و نظارت تصویری بر پایه دانش های نوین استوار است و با پیشرفت تکنولوژی ، پیشرفت حیرت انگیزی داشته است .

نکته مهمی که در هنگام انتخاب سیستم دوربین مداربسته در هر زمان باید در نظر بگیرید، این است که فن آوری های مربوط به آن زمان باید کاملا مورد برسی قرار گیرد.

اغلب کسب و کارهای موفق، اهمیت حفظ امنیت را در حوزه قلمرو کار خود می شناسند و برای آن ارزش بالایی قائل هستند. این نکته را همیشه در نظر داشته باشید که در صورت لزوم قبل از خرید دوربین مداربسته برای اداره ها باید تمام قابلیت های دوربین ها را بررسی کنید تا بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید .

 نصب دوربین مداربسته برای اداره ها

اداره ها و مجموعه های کوچکی که در آنها  امور اداری انجام می شود ، نیاز به سیستم نظارتی خاص خود دارند و انتخاب یک سیستم دوربین مداربسته برای اداره ها می تواند سبب بهبود عملکرد پرسنل آن مجموعه شود . امروزه سیستم های نظارت تصویری مدرنی ارائه شده که می تواند پاسخگوی نیازهای امنیتی این کسب و کار باشد.

در هنگام طراحی سیستم های نظارت تصویری ، اطلاع و شناخت از تفاوت بین دستگاه و تجهیزات مختلف دوربین مداربسته باعث می شود که سریع تر به هدف خود برسید و انتخاب یک ابزار مناسب برای سیستم های امنیتی می تواند مهمترین تصمیم باشد که شما در طراحی یک سیستم امن در نظر دارید .

در مبحث مانیتورینگ سیستم های نظارت تصویری شناخت گزینه های موجود و بررسی کلیه محصولات موجود در بازار، باعث می شود که انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید و مطابق با نیاز خود سیستم دوربین مداربسته را انتخاب و خریداری کنید .

در مطلب امروز راهکارهایی که در انتخاب یک سیستم دوربین مداربسته برای اداره به شما کمک می کند را شرح می دهیم:

البته شما می توانید با کارشناسان فنی شرکت سماالکترونیک در ارتباط باشید تا بر اساس نیازهای شما ، سیستم مورد نظر را به شما معرفی کند.

چگونه بهترین دوربین مداربسته را برای اداره ها انتخاب کنیم؟

همانطور که گفته شد ، امروزه با پیشرفت علم و فناوری در زمینه ارتباطات ، سامانه های نظارت تصویری نیز پیشرفت های چشمگیری داشته است .

در بازار سیستم های نظارت تصویری مدرن دوربین های مداربسته به صورت دوربین های بی سیم و با سیم عرضه می شوند که هر دو نوع مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند. برای انتخاب سیستم دوربین مداربسته برای اداره ها لازم است همه مزایا و معایب کاملا بررسی شود تا بتوان یک انتخاب درست داشت .

در سال های اخیر استفاده از دوربین هایی نظارت تصویری بی سیم مورد استقبال گسترده قرار گرفته است . دلیل اینکه دوربین های بی سیم مورد توجه قرار گرفته است ، این است که دوربین های بی سیم تحت شبکه خیلی راحت نصب و راه اندازی می شوند.

این دوربین ها اگر نیاز به تغییر مکان داشته باشند ، به راحتی می توان آن را انجام داد. و به دلیل اینکه این دوربین ها غالبا حجم کوچکی دارند، در مکان های کوچک نیز قابل نصب و بهره برداری هستند.

نصب دوربین مداربسته

برای محیط های کسب و کار کوچک می توان از دوربین های لامپی نیز استفاده کرد که نیاز به کابل کشی و دستگاه DVR  ندارند و بسیار مقرون به صرفه هستند.

در منازل و اداره های بزرگتر می توان از دوربین های با سیم استفاده کرد که این دوربین ها ویژگی های خاص خود رار دارند . دوربین های با سیم و یا بی سیم به صورت مستقیم به دستگاه ذخیره ساز یا DVR متصل می شوند .

دوربین های تحت شبکه به نزدیکترین سوئیچ متصل می شوند و دوربین های آنالوگ توسط کابل های کواکسیال مستقیما به دستگاه DVR متصل می گردد.

همانطور که قبلا اشاره شد ، دوربین های تحت شبکه به تجهیزات خاصی نیاز دارند و برای فراهم سازی تصاویر به دستگاه های تحت شبکه متصل می شوند . دوربین های تحت شبکه تصاویر را به صورت دیجیتال تولید می کنند و از طریق کابل ها ارسال می کنند .

تعدادی از متخصصان دوربین های بی سیم را توصیه می کنند اما نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که وجود دستگاه های مسدود ساز امواج رادیویی می تواند در ارسال تصاویر توسط این دوربین ها اختلال ایجاد کند .

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   بهترین کابل برای دوربین مداربسته چیست ؟

فاکتورهای مهم در انتخاب دوربین مداربسته برای اداره ها

شما باید برای انتخاب دوربین مداربسته برای اداره ها علاوه بر نوع دوربین بی سیم یا با سیم ، شرایط محیطی و فاکتورهایی که در اداره وجود دارد را آنالیز و بررسی کنید .

اغلب مواردی که در دوربین های مداربسته برای ادداره ها در نظر می گیرند ، وییگی های مشترکی دارند . بنابراین در گام اول باید کاملا نیازهای امنیتی محیط کسب و کار خود را بشناسید .

بعد از نیاز سنجی اقدام به انتخاب نوع دوربین کنید . برای این کار، ابتدا کار شناسایی آسیب پذیری محیط خود را انجام دهید . حتی می توانید با کارمندان خود مشاوره کنید .

در قدم اول باید تعداد دوربین ها برای محیط کسب و کار خود را مشخص کنید . تعداد دوربین ها به عوامل مختلفی بستگی دارد .

برخی از این عوامل عبارتند از : نحوه چیدمان دفتر ، ورودی و خروجی ها ، مناطق ممنوعه و مرز و محدوده های محل کسب و کار ، تعداد محل های مهم برای نصب دوربین ها برای حفظ امنیت در دفتر نیاز به محاسبه دارد.

به طور مثال وقتی شما در یک منطقه خاص دوربین قرار می دهید ، امنیت آن منطقه را بالا می برید و می توانید محدوده بزرگی را نظارت کنید .

شما عزیزان می توانید برای مشاوره از افراد کارشناس و مجرب در این زمینه استفاده کنید . کارشناسان فنی سماالکترونیک با توجه به تجاربی که در انجام پروژه های مختلف به دست آورده اند ، می توانند بهترین راهکارها را در اختیار شما عزیزان قرار دهند .

انتخاب دوربین آنالوگ یا تحت شبکه

سیستم های نظارت تصویری به دو دسته آنالوگ و تحت شبکه تقسیم می شوند . از آنجایی که دوربین های تحت شبکه مزایای بیشتری دارند ، بسیاری از کاربران این دوربین ها را ترجیح می دهند .

رزولوشن تصویر دوربین های تحت شبکه بیشتر است و در نتیجه کیفیت تصویر بالاتری را ارائه می دهدد و شما می توانید تصویر با جزئیات بیشتری را مشاهده کنید .

اما نکته قابل توجه اینکه دوربین های IP نسبت به دوربین های آنالوگ از قیمت بالاتری برخوردارند . تفاوت مهم دیگری با یکدیگر دارند این است که دوربین های IP تصاویر را داخل شبکه ارسال می کنند ، اما دوربین هاب آنالوگ یک ارتباط مستقیم بین دوربین و دستگاه برقرار میکنند .

شما می توانید با استفاده از تجارب افراد متخصص در این زمینه دریابید که استفاده از کدام نوع از دوربین ها برای شما مناسب است .

دوربین های تحت شبکه یا IP  هر مدام یک آدرس IP اختصاصی دارند و هر دوربین نیاز به تنظیم یک آدرس منحصر به فرد دارد. نکته مهم دیگر اینکه دوربین های IP پهنای باند زیادی مصرف می کنند و ممکن است در کار کاربران  خود اختلال ایجاد کنند .

مانیتورینگ و کنترل از راه دور

دوربین مداربسته سیماران

در فناوری های امروزه ، اکثر دوربین ها می توانند تصاویر خود را به دستگاه های دیگر مثل موبایل یا لپتاپ و … ارسال نمایند .

به کمک این روش شما می توانید در همه حال به دفتر کار خود اشراف داشته باشد و تمام فعالیت های محیط کسب و کار خود را بررسی نمایید .

سیستم های به روزتر ، در صورت تشخیص آلارم یا فعالیت مشکوک برای شما هشدار ارسال می کنند تا شما بتوانید در آن زمان محیط مورد نظر را بررسی کنید .

مشخص کردن فضای ذخیره

یکی دیگر از مسائلی که بسیار مهم است و باید مورد تجزیه و تحلیل قرار بگیرد ، فضای ذخیره سازی است . شما باید نیاز خود را با کمک یک کارشناس دقیقا محاسبه کنید و برای این کار می توانید از مشاوره و راهکارهای کارشناسان فنی سماالکترونیک استفاده نمایید .

به طور مثال دوربین ها یک قابلیتی به نام حساس به حرکت دارند که در صورتی شروع به ذخیره سازی می کند که تشخیص حرکت داده باشند. اما اگر دوربین های شما دائم در حال ذخیره سازی باشد فضای بیشتری نسبت به حساس به حرکت نیاز دارد .

و در آخر مطمئن شوید ، هر دوربینی که شما انتخاب می کنید تمام نیازهای شما را تحت پوشش قرار دهد و تمام قابلیت هایی که در نظر دارید را داشته باشد .

برای اینکه مطمئن شوید که آیا دوربین ها تمام نیاز شما را تحت پوشش قرار میدهند یا نه ، نیاز به مشاوره با افراد متخصص دارید . متخصصان مجموعه سماالکترونیک آماده ارائه راهکارهای مناسب مطابق با نیاز های شما عزیزان می باشند .

برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]