راهبند ستونی

راه بند ستونی

راه بند ستونی یا بولارد از انواع راه بند پارکینگ است .راهبند  بولارد برای جلوگیری از حملات تروریستی از طریق وسایل نقلیه سنگین (بالای ۱۰ تن) و سرعت بالا (بالای ۹۰ کیلومتر) کاربرد دارد.

راهبند ستونی از یک استوانه فولادی تشکیل شده است که به کمک یک محرک خطی به سمت بالا و پایین حرکت میکند.کل مجموعه استوانه فلزی متحرک و سیستم محرک داخل یک گودال در درون زمین قرار میگیرد و عملکرد آن از طریق مدارفرمان که در اتاق کنترل نصب شده ، هدایت میشود.

در مواقعی که کاربر قصد بستن محل مورد نظر را دارد ، با صدور فرمان از کنترل باکس ، استوانه به سمت بالا حرکت میکند و به عنوان یک مانع در برابر تردد خودروها عمل میکند . بولارد ها مقاومت بالایی در برابر برخورد داردند و قادرند از عبور وسایل نقلیه غیر مجاز ممانعت کنند.

بر اساس سیستم محرک میتوان راه بندهای ستونی در دو گروه الکترومکانیک و هیدرولیک طبقه بندی می شوند.

راهبندهای بولارد الکترومکانیک غالبا تعداد سیکل عملکرد کمتری نسبت به نوع هیدرولیک دارند و هزینه تعمیر و نگهداری آنها بالاست.به همین سبب امروزه از نوع هیدرولیکی بیشتر استفاده میشود.

این نوع راه بند از لحاظ میزان مقاوت هم به دو گروه معمولی و ضد تروریست تقسیم می شوند . بولارد ضد تروریستی استوانه و موتور قوی تری نسبت به بولارد معمولی دارد و برای متوقف کردن وسایل نقلیه سنگین کاربرد دارد.

محصولات مرتبط

راهبند
راهبند
لوپ دتکتور
لوپ دتکتور
راهبند میله ای
راهبند میله ای
برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   لوپ دتکتور