اعلام سرقت

  اعلام سرقت

سیستم  اعلام سرقت یا دزدگیر اماکن یکی دیگر از سیستم های حفاظتی است که به دلیل افزایش سرقت ها و با بالا رفتن آمار دزدی ، طرفداران بسیاری پیدا کرده و با استقبال خیلی خوبی روبرو شده است.

این سیستم در اماکن و ساختمان ها درهنگام عدم فعالیت جهت کنترل و حفاطت در برابر ورود غیرمجاز به ساختمان و اطلاع دادن به نگهبان در صورت سرقت نصب می گردد و  قادرند حرکت انسان را توسط سنسورهایی تشخیص داده و با گزارش دادن آن به یک مرکز کنترل الکترونیکی باعث به صدا در آمدن آژیر ها و تلفن زدن به افراد یا محل های از پیش تعیین شده جهت جلوگیری از سرقت شوند.

دزدگیر های اماکن بر اساس روش فعال شدن و غیر فعال شدن آن به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. سیستم های کنترل از راه دور : این سیستم ها به وسیله ریموت کنترل از راه دور فعال  غیر فعال می شوند . این سیستم ها به دلیل کاربری آسانی و راحتی که دارند ، اغلب در مکان های مسکونی استفاده می شود.
  2. سیستم های دارای صفحه کلید : در این سیستم ها وظیفه فعال و غیر فعال کردن سیستم را صفحه کلید بر عهده دارد و در مکان های مختلفی از ساختمان نصب می شود . از این نوع سیستم معمولا در مکان های بزرگ و حساس استفاده می شود.

البته به این دو نوع سیستم می توان سیستم هایی که با تلفن ثابت یا موبایل هم فعال و غیر فعال می شوند ، اضافه کرد .

تجهیزات دزدگیر اماکن

اعلام سرقت از تجهیزات مختلفی تشکیل شده است و فرقینمی کند سیستم اعلام سرقت شما از چه نوعی باشد اغلب این سیستم ها تجهیزاتی مشابه یکدیگر دارند.

تجهیزات اصلی سیستم  دزدگیر عبارت است از:

  • دتکتور حرکتی (Monitor Detector Sensor)
  • دتکتور شکستن شیشه (Glass Break Detector)
  • آژیر(Siren) (sounder)
  • تلفن کننده (Dialler)
  • سیستم کنترل از راه دور (Remote Control)
  • باطری اضطراری (Back Up Battery)
  • تابلو کنترل مرکزی (control panel)

خروجی این سیستم  به شرح زیر است :

آژیر (ایجاد صدای بلند جهت اعلام خبر )، فلاشر (نمایش فوری )، تلفن همراه (ارسال پیامک یا تماس تلفنی از موبایل)، پیجر بی سیم (ارسال اطلاعات بی سیم به پیجر)، تلفن کننده شبکه (IP)

منبع تغذیه سیستم دزدگیر به برق شهری و باتری متصل است  و حجم باتری متناسب با تجهیزات به کار رفته در سیستم متغیر می باشد.در مکان های عمومی که احتمال سرقت در طول روز نیز وجود دارد ، از شاسی اضطراری (Emergency Key) یا پدال استفاده می شود که با فشرده شدن آنها، سیستم شروع به آلارم می نماید.

مجموعه سماالکترونیک نماینده رسمی سیماران عرضه کننده سیستم های اعلام سرقت سیماران در بازار است و می تواند در مشاوره ، طراحی و اجرای سیستم های دزدگیر اماکن به شما کاربران کمک کنند

تجهیزات

بلندگوی اعلام سرقت
بلندگوی اعلام سرقت
کنترل پنل دزدگیر اماکن
کنترل پنل دزدگیر اماکن
دتکتور حرکتی اعلام سرقت
دتکتور حرکتی اعلام سرقت
تلفن کننده
تلفن کننده
باتری اضطراری اعلام سرقت
باتری اضطراری اعلام سرقت
پدال اعلام سرقت
پدال اعلام سرقت
مگنت اعلام سرقت
مگنت اعلام سرقت
سنسور ضربه
سنسور ضربه