دوربین اسپیددام داهوا

دوربین اسپیددام داهوا یکی از انواع دوربین مداربسته است که به آن دوربین گردان PTZ گفته می شود.

این دوربین قابلیت کنترل مستقیم و زوم را دارد و به سبب همین ویژگی در اماکنی مورد استفاده قرار می گیرد که احتیاج به نظارت دقیق دارند.

دوربین اسپید دام داهوا معمولا یک بدنه شبیه دوربین دام دارد و یک پایه که با توجه به شرایط مکان مورد نظر نصب می شود.

دوربین گردان PTZ قابلیت گردش در کلیه جهات و چرخش ۳۶۰ درجه دارد و همچنین به سمت بالا و پایین نیز قادر به حرکت است . این محصول قابلیت کنترل دستی و خودکار دارد و چون قابلیت چرخشی دارد میتوان از آن به جای چندین دوربین دام استفاده کرد.

این دوربین به کاربر امکان  را می دهد که از طریق اینترنت و موبایل در هر موقعیتی که هست بتواند محل مورد نظر را کنترل نماید.

اسپیددام غالبا درفضاهای وسیع کاربرد دارد و حتما نیاز به کمک اپراتور دارد.اگر کسی آن را کنترل نکند تنها نقش یک دوربین عادی را دارد.

یک از ویژگی های منحصر به فرد این دوربین ،امکان تعریف تعداد شخصی حوزه (Preset) برای دوربین است .حوزه های تعریف شده برای کاربر امکان تنظیم  فوکوس دوربین روی محل های معین در زمان های مشخص را فراهم می کند .

به مجموعه این Preset ها و زمان مشخص اجرا Sequence گفته می شود که در واقع همان حرکت دوربین است .

اما یکی از مشکلات دورببین اسپیددام این است که تنها به ضبط  چیزی که اپراتور میخواهد ، می پردازد و امکان دارد اپراتور به قسمت مشخص شده نگاه  کند و حادثه ای در نقطه کور دوربین اتفاق بیفتد و دوربین قادر به پخش آن نباشد.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   دستگاه NVR

دوربین های  PTZ  در ارتفاعی بلند نصب می شوند پس سارقان امکان دسترسی به آن را ندارند و شکل آن به گونه ای طراحی شده که افراد قدرت تشخیص زاویه دید آن را ندارند.

زوم این دوربین ها این امکان را فراهم می کند تا بدون افت کیفیت تصویر  بر روی سوژه مورد نظر بزرگنمایی انجام شود .

این دوربین ها دارای زوم واقعی هستند یعنی اگر دوربین ۱ مگا پیکسل باشد، با زوم بر روی دورترین نقطه نیز کیفیت همچنان ۱ مگا پیکسل باقی می ماند.

محصولات مرتبط

هارددیسک
هارددیسک
دوربین دام تسکو
دوربین دام تسکو
دستگاه دی وی آر
دستگاه دی وی آر
برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]