کاربرد رک دوربین مداربسته

امروزه به دلیل نیاز به افزایش امنیت ، استفاده از تجهیزات امنیتی به شدت رو به افزایش است ، زیرا در دنیای امروز انسان به این مهم دست یافته است که با استفاده از تکنولوژی به آرامش خاطر و امنیت بیشتر می رسد.

با فراگیر شدن استفاده ازسیستم های دوربین مداربسته و تجهیزات شبکه ، نیاز به استفاده از وسیله ای برای نگهداری و محافظت از تجهیزات شبکه و دوربین مداربسته مثل کابل ، سوییچ ، دستگاه های DVR و NVR به وجود آمد.

رک چیست ؟

برای رفع این نیاز اغلب از دستگاهی به نام رک RACK  استفاده می شود تا بحث امنیت تجهیزات را تامین کند.استفاده از رک یکی از بهترین روش های مراقبت از سرورها و تجهیزات شبکه است . انتخاب یک رک مناسب برای سیستم های دوربین مداربسته ، دانستن ویژگی های رک های مختلف ، شرایط محیطی اتاق سرور، آشنایی با تجهیزات شبکه موجود در اتاق سرور و نکات مهم دیگر است.

رک های سیستم دوربین مداربسته اغلب به دو گروه دیواری و ایستاده تقسیم می شوند .

رک های دیواری همان طور که از اسمشان پیداست بر روی دیوار نصب می شوند و اغلب برای شبکه های کوچک و یا قسمتی از یک شبکه بزرگ استفاده می شوند.

رک دیواری

رک های ایستاده اغلب برای شبکه های بزرگ قابل استفاده هستند و محل قرارگیری حتی UPS ها هم می توانند باشند.

در این مطلب به معرفی رک دوربین مداربسته می پردازیم و نکات مهم در انتخاب این محصول را شرح خواهیم داد.

رک های دوربین مداربسته از نوع دیواری و به جهت سازماندهی برای نصب تجهیزات دوربین ها استفاده می شود که محل  قرارگیری تجهیزات و همچنین برای دستگاه های ضبط نیز استفاده می شوند.

استفاده از رک دوربین مداربسته هم جنبه امنیتی دارد که باعث می شود دستگاه های ضبط در امنیت باشند و دسترسی به آنها برای افراد متفرقه وجود نداشته باشد ، هم به لحاظ فیزیکی لازم است چون می توان از آن به عنوان تهویه از آن استفاده کرد تا دستگاه ضبط در سلامت کامل به کار خود ادامه دهد.

رک های دوربین مداربسته دارای تنوع از لحاظ ابعاد ، رنگ ، جنس ساخت است. عمق وعرض Rack با واحد اندازه گیری سانتی متر و ارتفاع آن با یونیت بیان می شود. در جلو و پشت رک دو ستون عمودی در چپ و راست  Rack تعبیه شده که تجهیزات شبکه به آن پیچ می شود و به آداپتور معروف است

یونیت رک چیست ؟

واحد اندازه گیری ارتفاع در Rack  یونیت است . هر یونیت معادل ۴/۴۴۵ سانتی متر یا سه سوراخ در آداپتورهای کناری است . یونیت بیانگر ارتفاع قابل نصب تجهیزات و طول آداپتورهای رک است . ارتفاع کلی رک به سانتی متر بیان می شود که از پایین ترین سطح رک تا سقف آن است.

پایین ترین یونیت در رک یونیت ۱ است و رو به بالا افزایش می یابد . در بعضی از رک ها شماره آن روی آداپتور درج می شود.

رک های دیواری مدلی از رک هستند که بر روی دیوار نصب می شوند و عموما ۶ ، ۷، ۹ و ۱۲ یونیت می باشتد . آنها در قسمت پشت ، مکانی برای پیچ شدن بر روی دیوار دارند. اگر دیوار محل نصب رک سست باشد یا تجهیزات وزن بالایی داشته باشد ، از  نگهدارنده استفاده می شود تا وزن رک و تجهیزات را تحمل کند.

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   کانکتور

رک های دیواری می توانند دارای ۴ درب باشند.

درب جلویی Rack به صورت شیشه ای یا توری استفاده می شود که تهویه هوا بهتر انجام شود . درب های جانبی ورق های یک تکه یا دو تکه هستند که به صورت شستی باز می شوند. درب پشت رک هم از ورق یک تکه یا توری برای تهویه بهتر هوا استفاده می شود.

درب پشت رک می تواند یک لنگه یا دو لنگه باشد که امکان نزدیک شدن به دیوار پشتی را داشته باشد.

تجهیزات رکمونت

عرض رک ها دارای یک مقدار ثابت و استاندارد برابر با ۵۴ سانتی متر است .

تجهیزات رکمونت،  وسایلی هستند که بر اساس رکها ساخته می شوند به صورتی که عرض همه آنها از عرض استاندارد رک تجاوز نمی کنند. همچنین باید توجه داشت تجهیزات کوچکتر از ۶۰ سانتی متر نیز رکمونت محسوب می شوند و برای نصب آنها در داخل رک باید از سینی مخصوص رک استفاده نمود . اما رک ها در عین حال ارتفاع وعمق متغیری دارند.

رک دوربین مداربسته

قسمت های مختلف رک

  • درب رک : درب رک ها می توانند از نوع شیشه ای و یا شیشه با فریم فلزی باشند . به دلیل اینکه درب های تمام شیشه به راحتی می شکنند و ماندگاری پایین دارند ، استفاده از آنها پیشنهاد نمی شود.
  • فن : نقش خنک کننده و تهویه را برای اجزای داخلی دارد و معمولا در سقف یا کف آن قرار می گیرد.
  • پاور ماژول : در واقع مانند یک چند راهی برق عمل می کند و وظیفه اش تامین برق اجزای داخلی رک  است.
  • سینی : به منظور جداسازی بخش های مختلف و یا قرار دادن وسایلی کوچکتر از عرض رک می باشند مانند سوئیچ و یا مانیتور سرور استفاده می شود. سینی ها در دو نوع متحرک وثابت به همراه رک استفاده می شود.
  • بلنک پنل : صفحه های محافظتی هستند که جهت جلوگیری از دسترسی به تجهیزات حساس نصب شده در داخل رک ،برای ایمنی بیشتر در جلو آن نصب می شود. این بلنک پنل ها در انواع ۱ ، ۲ ، ۳ و ۴ یونیت عرضه می شوند.
  • لایت پنل : یک لامپ فلورسنت است که در محفظه بالای رک جهت روشنایی داخل رک نصب

یکی از خدماتی که شرکت سیطره موفقیت امیدان (سما) به صورت کاملا تخصصی ارائه می دهد فروش رک های دیواری دوربین مداربسته است .رک های ارائه شده توسط سماالکترونیک از بهترین نوع متریال تهیه شده و با بالاترین کیفیت عرضه می شود

رک های ارائه شده توسط شرکت سما  ابعاد و اندازه های مختلف متناسب با نیاز مشتریان ارجمند دارد و شما عزیزان می توانید با توجه به نوع پروژه خود از این رک ها استفاده نمایید .

کارشناسان با تجربه شرکت سیطره موفقیت امیدان (سما) نیز آماده پاسخگویی سوالات شما عزیزان هستند و شما می توانید از راهنمایی و مشاوره آنها در هنگام خرید استفاده نمایید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید .

برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]