فروش تجهیزات آنتن مرکزی

امروزه روند ساخت ساختمان ها تغییرات بسیاری داشته است و در اغلب مناطق ساختمان ها به صورت برج ساخته می شوند. از این رو استفاده از سیستم آنتن مرکزی بسیار رواج پیدا کرده است و به یکی از ملزومات ساختمان های مرتفع و برج ها تبدیل شده است. البته درگذشته نیز فروش تجهیزات آنتن مرکزی به منظور دریافت بهتر تصاویر رونق داشت و کاربران به این نتیجه رسیده بودند با استفاده از سیستم آنتن مرکزی، کیفیت تصاویر دریافتی آنها خیلی بهتر خواهد بود.

تجهیزات آنتن مرکزی

سیستم آنتن مرکزی از تجهیزات مختلفی تشکیل شده است  که در ادامه با آنها آشنا می شویم :

  • آنتن شاخه ای : یکی از اصلی ترین تجهیزات آنتن مرکزی است . آنتن یک افزاره مخابراتی است که وظیفه تبدیل نشانه های الکتریکی به امواج الکترومغناطیسی در حالت فرستنده  و تبدیل امواج الکترومغناطیسی به نشانه های الکتریکی در حالت گیرنده را دارد . آنتن معمولا یک فلز رسانا و سبک است . هرچه رسانایی فلز آنتن بیشتر باشد سیگنال ها را بهتر دریافت می کند.
  • آمپلی فایر : در سیستم آنتن مرکزی وقتی سیگنال های دریافتی تقسیم شوند و به اصطلاح انشعاب انجام شود ، دارای افت کیفیت می شوند و سیگنال ها ضعیف می شوند .آمپلی فایراز دستگاه آمپلی فایر برای تقویت سیگنال های دریافتی قبل از انشعاب استفاده می شود . فرکانس و تعداد کانال های دریافتی ، میزان تقویت و نوع سیگنال ورودی از ویژگی های مهم در انتخاب نوع آمپلی فایر است که باید به آن توجه داشت.
  • اسپلیتر : یکی از تجهیزات توزیع سیگنال در سیستم آنتن مرکزی است که نقش تقسیم کننده سیگنال را دارد و برای تحویل سیگنال به گیرنده ها و جداسازی هر گیرنده کاربرد دارد.
  • تپ آف : یکی از تقسیم کننده های سیستم آنتن مرکزی است که تقسیم کننده عبوری نیز به آن گفته می شود و با استفاده از آن افت کیفیت کمتری در سیستم آنتن مرکزی به وجود می آید.
  • کانکتور : از تجهیزاتی که در آنتن مرکزی استفاده می شود میتوان به کانکتور هم اشاره کرد که به دو دسته نرگی و مادگی تقسیم می شود. کانکتورهای مادگی معمولا رو برد لحیم می شوند و کانکتورهای نرگی در کانکتور های مادگی قرار می گیرند. اکثر کانکتور ها فقط در یک جهت قابلیت اتصال دارند.
  • مدولاتور : دستگاهی برای انتقال تصویر در سیستم آنتن مرکزی است. در واقع مدولاتور یک تبدیل کننده خروجی DVR به VHF و UHF است و امکان اتصال DVR به آنتن مرکزی را فراهم می کند.مدولاتور
  • پریز : محل اتصال گیرنده تلویزیونی به سیستم آنتن مرکزی جهت دریافت سیگنال مناسب گیرنده است. دو مدل عبوری و انشعابی نیز دارد.
  • کابل آنتن : یکی از تجهیزات مهمی که در آنتن مرکزی استفاده می شود کابل است. این کابل یک رسانای داخلی است و توسط عایق نرمی محصور شده است. یکی از خصوصیات بارز کابل کواکسیال این است که در حالت گیرندگی هیچ نویزی در طول خط انتقال داده نمی شود و در حالت فرستندگی هیچ تابشی در طول کابل مشاهده نمی شود و موج انتقالی کامل در هر دو صورت محافظت می شود.
خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   نقش آمپلی فایر در سیستم آنتن مرکزی ساختمان

فروش تجهیزات آنتن مرکزی درکرج

همان طور که می دانید ، شما می توانید با استفاده از نصب آنتن مرکزی بر روی پشت بام ساختمان های بلند و برج ها از مشکلات و معضلات نصب آنتن های تکی رها شوید و ظاهر ساختمان خود را زیباتر کنید . نصب آنتن مرکزی سبب جلوگیری از بی نظمی در پشت بام ها می شود و یک سیستم یکپارچه و هماهنگ با خروجی یکسان و با کیفیت برای تمام واحد ها به وجود می آورد.

نکته مهم و قابل توجه در خرید سیستم آنتن مرکزی این است که هنگامی که تصمیم به خرید یک سیستم آنتن مرکزی برای ساختمان خود می کنید باید نسبت به تجهیزات آگاهی داشتته باشید و به سراغ افرادی بروید که فروش تجهیزات آنتن مرکزی را با کیفیت بسیار بالا ارائه می دهند.

به طور مثال اگر یکی از تجهیزاتی که تهیه کرده اید مانند کابل یا آنتن شاخه ای و یا آمپلی فایر و … ، از استاندارد لازم برخوردار نباشد قطعا در آینده در این زمینه با مشکلاتی روبرو خواهید شد  و سیستم آنتن مرکزی شما به درستی عمل نخواهد کرد.

بنابراین اگر نیاز به خرید تجهیزات آنتن مرکزی دارید ، توصیه ما به شما این است که حتما تجهیزاتی را تهیه کنید که سازگاری کامل با سیستم آنتن مرکزی شما داشته باشد و در این خصوص حتما با افراد متخصص مشورت نمایید.

متاسفانه در بازار امروز تجهیزات بی کیفیت و تقلبی با قیمت ارزان به وفور یافت می شود. بنابراین به شما توصیه می کنیم که حتما برای خرید تجهیزات آنتن مرکزی ولو کوچکترین چیز مانند فیش و یا حتی کابل به شرکت های معتبر مراجعه کنید و از کیفیت و اصل بودن اجناس اطمینان حاصل کنید تا خروجی تصاویری که دریافت می کنید کیفیت بالایی داشته باشد و در این زمینه با مشکل روبرو نشوید.

مجموعه سماالکترونیک با بیش از یک دهه فعالیت در حوزه فروش تجهیزات آنتن مرکزی و نصب و راه اندازی آنتن مرکزی در کرج و تهران فعالیت دارد و پروژه های موفق بسیاری را در کرج و تهران انجام داده است.

شما کاربران گرامی اگردرباره تجهیزات آنتن مرکزی یا نصب و راه اندازی آنتن مرکزی نیاز به مشاوره دارید ، می توانید از کارشناسان فروش تجهیزات آنتن مرکزی و همچنین کارشناسان فنی سماالکترونیک در زمینه نصب و راه اندازی آنتن مرکزی تماس حاصل فرمایید و از مشاوره آنها استفاده نمایید و بهترین انتخاب را مطابق با نیاز خود داشته باشید.

برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]