دوربین آنالوگ یا آی پی

سیستم دوربین مداربسته آنالوگ و IP را امروز بررسی می کنیم تا بیشتر با این دوسیستم آشنا شوید :

در دنیای امروز استفاده از سیستم های امنیتی با استقبال بسیار گسترده ای روبرو شده است . این سیستم ها برای برقراری آرامش و امنیت افراد بسیار مثمرثمر واقع شده است .

دوربین های مداربسته از جمله سیستم های امنینتی هستند که بسیار مورد استفاهد قرار گرفتند و در حال حاضر در اغلب ساختمان های مسکونی ، تجاری و اداری استفاده می شوند .

همانطور که مستحضر هستید ، دوربین های مداربسته به دو نوع آنالوگ و IP تقسیم می شوند . اگر می خواهید بدانید که کدام سیستم دوربین مداربسته با نیازهای شما بیشتر همخوانی دارد ، با ما در ادامه مطلب همراه باشید :

سیستم دوربین مداربسته آنالوگ چیست ؟

دوربین آنالوگ

دوربین های مداربسته بر روی بستر یک سیستم دوربین مداربسته مدرن آنالوگ ، فیلم خود را با فرمت سیگنال های الکترونیک از طریق کابل های کواکسیال به یک ضبط کننده دیجیتال به نام دستگاه DVR ارسال می کند. در این جا سیگنال های ارسالی تغییر فرمت داده و  بر روی هارد دیسک های دیجیتالی ثبت و ذخیره می شوند .

بیشتر DVR های مدرن ، یک دستگاه شبکه هستند و به همین ترتیب می توان از راه دور ، از طریق شبکه LAN یا پیکربندی مناسب از طریق WAN یا اینترنت به فیلم ها دسترسی  پیدا کرد .

فیل های دوربین بر روی هارددیسک ها به طور معمول می شود ، بنابراین همیشه بایگانی ویئویی X روز گذشته وجود دارد . بنابراین با وجود انتقال ویدئو از دوربین ها با فرمت آنالوگ ، فیلم زنده و ضبط شده ، همچنان از طریق شبکه در دسترس است .

توجه : این از نظر فنی یک سیستم ترکیبی است ، زیرا فیلم به صورت دیجیتالی ضبط و بازیابی می شود . اما در صنعت اصطلاح سیستم ترکیبی به طور معمول به سیستمی گفته می شود که دارای برخی از دوربین های IP  و برخی از دوربین های آنالوگ است . بنابراین ما نیز این سیستم را سیستم دوربین مداربسته آنالوگ می نامیم.

سیستم دوربین مداربسته IP چیست ؟

دوربین های IP فیلم خود را به عنوان یک جریان دیجیتال از طریق شبکه IP پخش می کنند و مانند یک سیستم آنالوگ ، فیلم خود را بر روی هارد دیسک ضبط می شود . اما از آنجا که این فیلم یک جریان IP  مستقیم از دوربین است ، انعطاف پذیری بیشتری در مورد چگونگی و مکان ضبط آن وجود دارد . دستگاه DV با NVR جایگزین شده که در بعضی موارد فقط نرم افزار است . زیرا نیازی به تبدیل آنالوگ به دیجیتال نیست . سپس فیلم های ویدئویی را می توان در درایوهای RAID شبکه یا موجود ذخیره کرد ، همانطور که توسط نرم افزار NVR برنامه ریزی شده است .

سیستم دوربین مداربسته ترکیبی چیست ؟

در سیستم های دوربین مداربسته ترکیبی از هر دو نوع دوربین های آنالوگ و IP با هم استفاده می شود و می تواند یک روش عالی برای انتقال سیستم آنالوگ به IP بدون نیاز به تعویض کلیه دوربین های موجود باشد.

چراسیستم آنالوگ انتخاب می کنید ؟

سیستم آنالوگ کاربری ساده تری دارد ، نصب بسیار راحتی دارد و افراد با دانش فنی متوسط هم می توانند آن را انجام دهند . عیب یابی و تعمیر این سیستم ها معمولا کم هزینه است .

کاربری ساده تری نیز دارد . در نسل جدید این سیستم ها حجم ذخیره سازی با استفاده از فرمت H265 در DVR ها به کمترین حد ممکن رسیده است و این فرمت همچنین بالاترین کیفیت تصویر را نیز ارائه می دهد .

هزینه سیستم های امنیتی ویدئویی IP اغلب بسیار گرانتر از دوربین های آنالوگ هستند اما از آنجا که بعضی از سیستم های آنالوگ  کاملا متفاوت و بسیار سطح بالا طراحی شده اند ، گاهی اوقات موقعیت هایی به وجود می اید که هزینه بین سیستم آنالوگ و IP به حداقل می رسد و حتی در مواقعی هزینه دوربین IP ارزان تر است .

خواندن این مطلب پیشنهاد می شود   دوربین بولت داهوا

چرا سیستم IP انتخاب می کنید؟

دوربین آنالوگ

یکی از بزرگترین عواملی است که باعث ایجاد علاقه  به سیستم های IP  می شود وضوح بالایی است که سیستم های IP می توانند ارائه دهند . در گذشته دوربین های آنالوگ کیفیت پایین تری داشتند اما در حال حاضر کیفیت و وضوح در سیستم های آنالوگ ارتقا پیدا کرده است ولی همچنان دوربین های IP  از کیفیت بیشتری برخوردارند . کیفیت بالای دوربین های IP به شما این امکان را می دهد که بعد از بزرگنمایی نیز از کیفیت مطلوبی برخوردارد باشید.

یکی دیگر از مزایای استفاده از دوربین IP این است که بادوربین های بی سیم سازگارتر است. سیستم های آنالوگ بی سیم نیز در دسترس هستند ، اما آنها باید به هر حال به IP تبدیل شوند و بعد پخش شوند . و یا این که فرکانس های تنظیم شده ، بیش از حد اشباع شده را خرد می کنند و اغلب با تداخل همراه می شوند.

تفاوت هزینه ها با جزئیات بیشتر

تفاوت هزینه بین سیستم آنالوگ و IP می تواند قابل توجه باشد، اما این امر به مشخصات آن بستگی دارد . در این قسمت چند عامل اصلی که در بحث هزینه تاثیر دارد بررسی می کنیم:

  • دوربین ها :

دوربین های IP گران تر از دوربین های آنالوگ هستند . دو دلیل برای این وجود دارد :دلیل اول اینکه دوربین های IP به یک رمزگزاری داخلی نیاز دارند که به هزینه های تولید اضافه می کند . دلیل دوم اینکه دوربین های IP تمایل ندارند بسته به چیزهایی مانند فضای بیرون از منزل یا فرستنده مادون قرمز باشند. هنگامی که مواردی از این دست مورد نیاز است ، آنها باید جداگانه خریداری و نصب شوند که این باعث افزایش هزینه می شود .

  • شبکه :

دوربین های IP پیوسته داده های ویدئویی را روی شبکه قرار میدهند .به خصوص اگر از دوربین های مگاپیکسلی استفاده شده باشد . بدون داشتن سرعت مناسب شبکه و مکانیسم های کنترل ترافیک ، یک سیستم ویدئویی IP  می تواند شبکه شما را به زانو در بیاورد . همچنین فراموش نکنید که هر دوربین به پورت سوئیچ مخصوص خود نیاز دارد . بنابر این ممکن است سوئیچ های بیشتری در بودجه گنجانده شود .

  • دستگاه DVR یا NVR

درک هزینه های DVR یک واحد است و یک هزینه دارد . از طرف دیگر NVR پیچیده است . نرم افزار NVR معمولا بر اساس هر دوربین مجوز دارد و باید بر روی رایانه شخصی نصب شود . فضای ذخیره سازی دوربین های مگاپیکسلی قابل توجه است و ممکن است به حافظه اضافی شبکه نیز نیاز باشد .

هنگام مقایسه هزینه حتما نرم افزار ، رایانه ، ذخیره سازی شبکه را در کل هزینه NVR سیستم IP درج کنید .

  • کابل کشی

در دوربین های IP از کابل شبکه استفاده می شود به کابل کمتری نیاز دارد و در دوربین های آنالوگ از کابل های کواکسیال استفاده می شود و متراژ کابل استفاده شده بیشتر از سیستم IP است . بنابراین هزینه کابل کشی در سیستم های آنالوگ بیشتر از دوربین های IP است .

  • قدرت

سیستم آنالوگ غالبا دارای منبع انرژی متمرکز برای دوربین ها هستند و سیستم های IP غالبا از Power Of Enternet یا POE استفاده می کنند . اگر سوئیچ های POE در دسترس نباشد ، منبع تغذیه دوربین های IP نسبت به آنالوگ گرانتر خواهد بود .

نتیجه :

سیستم دوربین مداربسته IP نسبت به سیستم آنالوگ گرانتر خواهد بود ، اما در دسترس بودن تصاویر ضبط شده با وضوح بسیار بالاتر ، آن را به یک سیستم بسیار قدرتمند تبدیل می کند . امکان بزرگنمایی دیجیتالی فیلم ضبط باعث می شود شناسایی راحت شود

سماالکترونیک نمایندگی رسمی شرکت سیماران در کرج در زمینه فروش و نصب دوربین های آنالوگ و IP سیماران  ، داهوا فعالیت دارد و شما عزیزان می توانید برای مشاوره در زمینه خرید دوربین مداربسته و انتخاب یک سیستم باکیفیت و مناسب با توجه به نیاز های خود با کارشناسان فنی سماالکترونیک تماس حاصل کنید و از آنها راهنمایی دریافت کنید.

برای ثبت رای روی ستاره ها کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 3]