دوربین مداربسته با عبارت قدیمی CCTV  یکی از سیستم های امنیتی است که امروزه بسیار مورد استقبال افراد قرار گرفته است . این سیستم در محیط های مسکونی ، اداری و تجاری استفاده می شود و در زمینه سیستم های حفاظتی بسیار کارآمد است .

دوربین های مداربسته انواع مختلفی دارند و بسته به نوع کاربری محیط مورد نیاز انتخاب و استفاده می شوند . شما می توانید با توجه به نیاز خود و استفاده از مشاوره اهی متخصصان این حوزه ، بهترین انتخاب را انجام دهید تا پاسخگوی نیاز شما در محیط مورد نظرتان باشد .

دوربین های مداربسته طبقه بندی مختلفی دارند مانند دوربین های باسیم و وایرلس ، دید در شب و ساده ، آنالوگ و تحت شبکه اما  تمام این سیستم ها طبق یک الگوی مشخص کاربردی مشابه دارند .

استفاده از دوربین های مداربسته صرفا در حوزه سیستم های حفاظتی نیست و زمینه گسترد ای از کاربرد های این سیستم وجود دارد ، مانند کاربرد های نظامی ، کنترل ترافیک شهری ، تصویر برداری نامحسوس و … که برای هر یک از این کاربردها باید دوربینی انتخاب کرد که متناسب با شرایط مورد نظر شما باشد .

دوربین ها به طور کلی به دو دسته تقسیم می شوند:

  • آنالوگ
  • تحت شبکه (IP)

دوربین مداربسته آنالوگ به وسیله یک حسگر الکترونیکی که یکی از انواع CCD یا CMOS  است ، تصاویر را دریافت و آنها را تبدیل به سیگنال های الکترونیکی میی کند و به وسیله کابل کواکسیال اطلاعات را به دستگاه DVR منتقل می کند .

در دوربین مداربسته تحت شبکه بر خلاف  دوربین های آنالوگ که ارسال به وسیله کابل کواکسیال انجام می شود ، انتقال اطلاعات از طریق پروتکل های شبکه صورت می گیرد.

انواع دوربین های مورد استفاده در سیستم های آنالوگ و دیجیتال

سرور های ضبط تصویر

  • دستگاه ضبط تصویر دوربین   (DVR Stand Alone (External
  • کارت ضبط تصویر دوربین       (DVR Stand Alone (Internal
  • دستگاه ضبط تصویر دوربین  تحت شبکه                   NVR
  • نرم افزار ضبط تصویر دوربین های  تحت شبکه (IP)

مجموعه سماالکترونیک در راستای اهداف خود برای افزایش رضایتمندی مشتریان خود و همچنین حمایت از تولید ملی اقدام به اخذ نمایندگی سیماران و داهوا با گارانتی شرکت پارس ارتباط در کرج نموده است و در حال حاضر یکی از نمایندگان فعال سیماران در کشور می باشد

گروه فنی سماالکترونیک برای رفاه حال شما مشتریان گرامی در کنار شما عزیزان هستند تا شما بتوانید بهترین گزینه سیستم دوربین مداربسته را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید که منطبق با نیاز های شما در محیط مورد نظرتان باشد .

سماالکترونیک نمایندگی سیماران  و داهوا در کرج پروژه های موفق بیشماری در سطح کشور انجام داده است و یکی از شرکت های معتبر در زمینه صب و راه اندازی سیستم دوربین مداربسته است 

 

انواع دوربین مداربسته

دوربین مداربسته IP
دوربین های مداربسته آنالوگ