یکشنبه, 20 ارديبهشت 1394 ساعت 10:23

تكراركننده سيستم هاي اعلام حريق آریاک

نویسنده
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
تكراركننده سيستم هاي اعلام حريق آریاک تكراركننده سيستم هاي اعلام حريق آریاک فروش و نصب اعلام حریق در کرج

تكراركننده سيستم اعلام حريق آریاک مدل

اصول كار با تكراركننده سيستم هاي اعلام حريق آریاک

اين دستگاه به منظور اعلام وضعيت زون‌های مرکز کنترل اعلام حريق (Fire و Fault) با استفاده از دو رشته سيم ارتباطي، طراحي شده است. با اتصال تغذیه، در ابتدا يك "بیپ" شنيده مي‌شود و بعد LEDهاي فالت (زرد رنگ) و فاير (قرمز رنگ) تك تك روشن شده و سپس بعد از سه "بیپ" دستگاه آماده به كار است. فشردن هر یک از دکمه‌ها در تکرارکننده، معادل فشردن همان دکمه در مرکز می‌باشد، و مراتب در مرکز کنترل مانند آنچه در دفترچه راهنمای آن آمده است، صورت می‌گیرد.

با ایجاد شدن فالت زون در مركز، LEDفالت مربوط به همان زون در تکرارکننده روشن می‌شود. با ایجاد شدن فالت ساندر در مرکز، LED(Sounders Fault) و با ایجاد شدن فالت برق و باتری در مرکز، LED(B-Fault) در تکرارکننده روشن می‌شود. در هر یک از این حالت‌ها بازر كوچك به صدا درمي‌آيد که با زدن كليد S-Fault صداي آن قطع مي‌شود. با روشن شدن هر یک از LEDهای فالت، LED(G-Fault) نیز روشن می‌شود. با برطرف شدن عامل ایجاد فالت در مرکز، LED مربوطه در تکرارکننده نیز خاموش می‌شود.

با ایجاد شدن فایر در مرکز، LED فایر مربوط به همان زون در تکرارکننده به همراه LED(G-Fire) به صورت چشمك زن روشن شده و بازر بزرگ به صورت منقطع به صدا درمي‌آيد؛ همچنین رله خروجي فعال مي‌شود. در اين حالت با زدن كليد S-Alarmرله غيرفعال شده، LEDهاي چشمک‌زن به حالت دائم روشن در‌مي‌آيند؛ همچنين بازر بزرگ خاموش شده و بازر كوچك به صورت ممتد به صدا در‌مي‌آيد. سپس با زدن کلید Reset و در صورت برطرف شدن علائم حریق، تکرارکننده به حالت عادی باز می‌گردد.

در حالت عادي با فشردن دكمه Evacuate، بازر بزرگ به صورت ممتد به صدا درمي‌آيد و رله خروجي فعال مي‌شود. در صورت فشردن دكمه Reset تکرارکننده به حالت عادي درمي‌آيد.

در صورت نبود برق یا باطري و يا ضعيف شدن آن، چراغ Power Supply/Battery Fault به صورت چشمک‌زن روشن می‌شود.

تذکر 1:

چنانچه چراغ فالتی در تکرارکننده روشن باشد و فایر رخ دهد، چراغ‌های فالت نیز مانند چراغ‌های فایر چشمک‌زن می‌شوند.

تذکر 2:

به هنگام Fault، با فشردن دكمه Silence Fault در مرکز، بازر داخلي مركز بي‌صدا شده ولي در تكراركننده تغييري حاصل نمي‌شود.

تذکر 3:

با ری‌ست کردن فایر در مرکز، چراغ فایر در تکرارکننده نیز خاموش شده و تکرارکننده به حالت عادی در می‌آید. اما چنانچه فالتی وجود داشته باشد، برای بازگشت تکرارکننده به حالت عادی باید دکمه‌های Reset و S-Fault را به ترتیب در آن بزنید.

طريقه نصب تكراركننده سيستم هاي اعلام حريق آریاک

• با استفاده از سوراخ‌هاي نصب كف جعبه، دستگاه را در موقعيت دلخواه نصب نمائيد.
• ترمينال‌هاي Receive Data(+ , -) در تکرارکننده را با رعايت پلاريته به ترمينال‌های Send Data (+ , -)در کف کابينت مركز كنترل متصل نمائيد.
• يك عدد باطري 12V/2.2AH به سيم‌هاي قرمز(+) و مشكي(-) كه به برد اصلي متصل هستند وصل مي‌شود.
• برق شهر(220 ولت) به ترمينال اصلي تغذيه كه در كف كابينت قرار دارد متصل مي‌شود.

توجه: مرکز کنترل اعلام حريق را به طور کامل نصب و راه‌اندازی نموده و پس از حصول اطمينان از عملکرد صحیح آن، دستگاه را خاموش و سپس اقدام به اتصال تکرارکننده به مرکز کنترل نمائيد.

تماس با ما

3197 بازدید آخرین ویرایش در دوشنبه, 16 شهریور 1394 ساعت 11:22
سما الکترونیک

فروش و نصب و تعمیر و نگهداری سیستمهای آنتن مرکزی، دیجیتال مرکزی، تلویزیون هتلی، دوربین مداربسته، دزدگیر اماکن،درب برقی پارکینگی، درب شیشه ای، اعلام حریق، آیفون تصویری، انتقال تصویر؛ 02632704960

samaelectronic.ir