یکشنبه, 13 ارديبهشت 1394 ساعت 08:22

تلویزیون کابلی

نویسنده
این مورد را ارزیابی کنید
(10 رای‌ها)
تلویزیون کابلی تلویزیون کابلی تلویزیون کابلی در ایران

 تلویزیون کابلی چیست؟

تلویزیون کابلی یک نوع سامانه تلویزیونی است که در آن مشترکین سیگنال‌های رادیویی را از طریق فیبر نوری و کابل کواکسیال دریافت می‌کنند، که جزو مالکیت مشترک به حساب می‌آید که شباهت زیادی به روش هوایی دارد. در روش قدیمی تصاویر از طریق امواج رادیویی انقال می‌یابند که در آن تلویزیون نیاز به یک آنتن دارد. و به روش‌هایی از جمله برنامه‌های رادیویی اف ام، اینترنت پرسرعت و تلفنی شباهت زیادی دارد که گاهی اوقات این روش‌ها نیز ارائه می‌شوند و تفاوت اصلی بین رادیوی فرکانسی و ارتباط نوری در مالکیت آن‌ها است.

 

آشنایی با شرکت سما الکترونیک دانلود رزومه شرکت تماس با سما الکترونیک

تلویزیون کابلی

اطلاعاتی درباره تلویزیون کابلی

در زبان انگلیسی به اختصار از CATV نام می‌برند که به معنی تلویزیون کابلی به کار می‌رود ولی در اصل به معنی تلویزون آنتی مشترک می‌باشد که از نام شبکه کابلی گرفته شده‌است که در سال ۱۹۴۸ بنیان گذاری شده‌است که در روش هوایی گیرندگی به فاصله فرستنده تا گیرنده محدود بود و حتی به پستی و بلندی نیز محدود می‌شد که مجبور بودند از شبکه کابلی برای انتقال امواج به منازل افراد استفاده کنند. در اصل قدمت تلویزیون کابلی از قدمترادیو نیز بیشتر است که گفته می‌شود در برخی از شهرهای اروپایی که قدمت آن به سال‌های قبل از ۱۹۲۴ می‌رسند استفاده می‌کردند.

این روش پیش پا افتاده در آمریکای شمالی، اروپا، استرالیا و شرق آسیا استفاده می‌شده اگر چه در حاضر در خیلی از کشورها استفاده می‌شود که بیشتر در آمریکای جنوبی و خاورمیانه استفاده می‌شود. تلویزیون کابلی موفقیت‌های کوچکی نیز در آفریقا داشته‌است. هر چند در مناطق عامه پسند تأثیر چندانی ندارد و در عوض از سامانه‌هایی بر مبنای شبکه‌های بی سیم و امواج ماکروویو استفاده می‌شود.

سما الکترونیک - فروش و راه اندازی سیستمهای تلویزیون کابلی در ایران

تماس با ما

3926 بازدید آخرین ویرایش در سه شنبه, 13 مهر 1395 ساعت 10:32
سما الکترونیک

فروش و نصب و تعمیر و نگهداری سیستمهای آنتن مرکزی، دیجیتال مرکزی، تلویزیون هتلی، دوربین مداربسته، دزدگیر اماکن،درب برقی پارکینگی، درب شیشه ای، اعلام حریق، آیفون تصویری، انتقال تصویر؛ 02632704960

samaelectronic.ir